محمد جواد حق شناس، استاد دانشگاه و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تاکید بر اهمیت نگاه راهبردی در همه عرصه ها گفت: باید این نوع نگرش را از دوران مدرسه و دانشگاه در افراد تقویت کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، محمد جواد حق شناس گفت: در مقطعی به دانش آموزان ابتدایی فلسفه آموزش داده می شد تا شیوه تفکر را به درستی یاد گیرند.

حق شناس با اشاره به لزوم تقویت تفکر در افراد جامعه یادآورشد: در سیستم آموزشی به جای تقویت حافظه باید بر آموزش حفظیات تأکید کرد، داشتن نگاه استراتژیک بدون توجه به نهادینه شدن، داشتن اجازه و فرصت و یادگیری و فکر کردن به نتیجه نمی رسد.
به اعتقاد وی، با نهادینه شدن تفکر در میان اقشار مختلف مردم، شکل گیری و تقویت نگاه راهبردی و استراتژیک در حوزه زندگی فردی ، اجتماعی و عمومی خواهد بود.

تقویت زیر ساخت ها و رضایت مردم

حق شناس اظهار کرد : تقویت زیرساخت های کشور که در واقع رضایت عامه جامعه را در پی دارد، یکی از مهم ترین حوزه های سازندگی است که برای جلب رضایت مردم، باید در دستور کار دولت ها قرار گیرد.

وی درباره اهمیت سازندگی در بهبود امور کشور اظهار کرد: کار دولت ها بر پایه حرکت و پیشرفت تعریف شده است.

حق شناس با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهوری در دومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: دولت ها وظیفه اداره امور کشور را برعهده دارند، مهم ترین وظیفه دولت ها در راستای تحقق رفاه برای جامعه و تقویت زیرساخت ها و ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی استعدادهاست.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی در جهت ساختن زیرساخت ها نقش مهمی را ایفا کرده است، اظهار کرد: دولت هاشمی پس از جنگ تحمیلی روی کار آمد و سازندگی در دولت وی با واقعیت مطابقت دارد و نمی توان بر سر این موضوع اختلاف داشت.

 بدون نگاه راهبردی نمی توان به درستی رفتار کرد

عضو هیأت مدیره انجمن ایرانی روابط بین‌الملل درباره اهمیت نگاه راهبردی در امور کشور اظهار کرد: در واقع بدون نگاهی راهبری در شرایط مختلف کشور نمی توان به درستی رفتار کرد.

حق شناس افزود: برخورداری از نگاه استراتژیک جزء مشخصه های مدیریت در سطوح عادی و میانی است ، باید با امور از منظری راهبردی روبه رو شد.

وی همچنین درباره داشتن نگاه اعتدال گرا در امور کشور اظهار کرد: اعتدال به عنوان یک مشی، روش و دوری از افراط و تفریط است که نمی تواند مخالفی داشته باشد.

 

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا