اعتماد ملی: رئیس‌جمهوری آمریکا سخنان اخیر کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود را محکوم کرد. به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با انتقاد از سخنان اخیر «دونالد ترامپ» کاندیدای انتخابات ۲۰۱۶ این کشور و پیشنهاد وی برای ممنوع شدن ورود مسلمانان به خاک […]

اعتماد ملی: رئیس‌جمهوری آمریکا سخنان اخیر کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با انتقاد از سخنان اخیر «دونالد ترامپ» کاندیدای انتخابات ۲۰۱۶ این کشور و پیشنهاد وی برای ممنوع شدن ورود مسلمانان به خاک آمریکا، از تمامی شهروندان این کشور خواست از تعصب به هر شکل آن دوری کنند.

کاخ سفید نیز اعلام کرده است که موضع ترامپ در قبال مسلمانان شایستگی وی برای کاندیداتوری در انتخابات آتی را زیر سوال می‌برد.

باراک اوباما همچنین در نشست مشترک مقام‌های ارشد دموکرات و جمهوری‌خواه و نمایندگان کنگره به مناسبت سالروز پایان‌ برده‌داری، گفت که همچنان فضای وحشت و خشونت در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به گذشت بیش از یک قرن و نیم از پایان برده‌داری در آمریکا گفت: «هنوز هم برخی گروه‌های جنایت‌کار، مردم را با استفاده از گلوله، بمب و انواع سلاح‌های سرد و گرم به وحشت می‌اندازند.»