الیاس حضرتی، قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی، با تاکید بر اینکه اعتمادملی در صف مقدم دفاع از کشور و نظام و انقلاب هستند اظهار کرد: اما اگر حق مردم ضایع شود آن را فریاد می‌زنیم و آنقدر می‌گوییم تا رسیدگی شود. آنجا که 10 ماه حقوق کارگران را نمی‌دهند ساکت نمی‌شویم. اگر قرار باشد روزه سکوت بگیریم به چه دردی می‌خوریم؟ باید ملجاء و پناهگاه مظلومان باشیم. اگر چنین باشد هزاران نفر عضو حزب می‌شوند. اگر مردم بدانند حزبی درست و منطقی حرف می‌زند و حقوق مردم را پیگیری می‌کند، پشت ما می‌آیند.

به گزارش خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، الیاس حضرتی در مراسم افتتاح دفتر جدید حزب اعتماد ملی استان گلستان که در گرگان برگزار شد، با تاکید بر اینکه اعتماد ملی دنبال این است که با تبعیض برخورد کند، گفت: یکی از مسایلی که دبیرکل حزب به تبعیت از امام و شهدا مرتب فریاد می‌زند و حزب هم باید برایش برنامه داشته باشد، مبارزه با تبعیض است. باید با تبعیض جنسیتی، قومیتی، اقتصادی و… مبارزه کنیم.

 

با چه ملاکی تبعیض قائل می‌شویم؟

 

او با بیان اینکه آیا این برازنده نظام است که عده‌ای بسیار بسیار فقیر و عده‌ای بسیار بسیار غنی باشند؟ افزود: برازنده نظام است که عده‌ای از شدت فقر له شده‌اند و عده‌ای خودروهای میلیاردی سوار می‌شوند؟ آیا تبعیض بین شیعه و سنی جزو اهداف نظام بود؟ ما همه با هم انقلاب کردیم و جنگیدیم. پدر شهید کُرد سنی پیش من آمد گفت من ۶ شهید داده‌ام. اول فکر کردم در بمباران شهیده شده‌اند، اما فهمیدم همه در جبهه جنگیده بودند. ۶ فرزند یک ایرانی کُرد اهل سنت در جنگ شهیده شده‌اند. حالا ما با چه ملاکی تبعیض قائل می‌شویم؟

 

قرار بر این نبود

 

قائم مقام حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه مبارزه با هرگونه تبعیض جزو شعارهای اصلی ما است، گفت: در ادامه رفع تبعیض، برای دستیابی به عدالت تلاش می‌کنیم. حضرت علی(ع) شهید نشد جز برای عدالت. ما جمهوری اسلامی را در تصویر، نماد عدالت دیدیم. قرار ما بر این نبود که برخی از قضات طوری رفتار کنند که آبرو و حیثیتی برای جمهوری اسلامی نگذارند. قرارمان نبود یک روزنامه هر چه خواست بگوید و یک روزنامه برای یک کلمه شبانه توقیف شود. قرار ما این نبود که یک رئیس‌جمهور سابق با آن اقدامات هر کار دلش خواست بکند و هر جا خواست برود و سخنرانی کند و آن یکی را در خانه محصور کنند. ما چنین قراری نداشتیم. ما دنبال عدالتیم.

 

در انقلاب اسلامی صحبت از تبعیض نبود

 

او ادامه داد: اگر مسلمانیم و اگر انقلاب کردیم چیزی جز عدالت از انقلاب اسلامی نشنیدیم. صحبت از تبعیض نبود. ما دنبال این هستیم که حرف مردم را بگوییم. اعتماد ملی باید پاسخگوی مردم باشد.

حضرتی با تاکید بر اینکه اعتمادملی در صف مقدم دفاع از کشور و نظام و انقلاب هستند اظهار کرد: اما اگر حق مردم ضایع شود آن را فریاد می‌زنیم و آنقدر می‌گوییم تا رسیدگی شود. آنجا که ۱۰ ماه حقوق کارگران را نمی‌دهند ساکت نمی‌شویم. اگر قرار باشد روزه سکوت بگیریم به چه دردی می‌خوریم؟ باید ملجاء و پناهگاه مظلومان باشیم. اگر چنین باشد هزاران نفر عضو حزب می‌شوند. اگر مردم بدانند حزبی درست و منطقی حرف می‌زند و حقوق مردم را پیگیری می‌کند، پشت ما می‌آیند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی یادآور شد: در کلام امام و رهبری و اهداف انقلاب بارها تاکید شده که جایی که مدیران و مردم منافعشان در تضاد است سمت مردم برویم. اعتماد ملی حزب انتخاباتی یا حزب نیمه‌فعال نیست. اعتماد ملی یک حزب فعال و فراگیر است و افرادی با آرمان مشخص در یک خانواده منسجم گرد هم آمده‌اند و باید این خانواده‌ را بزرگتر کنیم.

 

 

الیاس حضرتی در اعتماد ملی گلستان