در نخستین جلسه از سلسله نشست‌های دفتر اقتصادی حزب اعتمادملی، سعید لیلاز اقتصاددادن و از اعضای ارشد حزب کارگزاران سازندگی و سیدرضا نوروززاده، رییس دفتر اقتصادی حزب اعتمادملی به بررسی مسائل اقتصادی روز از جمله لایحه بودجه سال 98 پرداختند.

به گزارش خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، دکتر سیدرضا نوروززاده، رئیس دفتر اقتصادی حزب اعتماد ملی و نماینده ادوار مجلس در نخستین جلسه از سلسله نشست های اقتصادی حزب اعتمادملی با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۳۹۸ با ضعف های جدی مواجه است گفت: هنگامی که ردیف بودجه ای افزایش پیدا می کند، باید تأثیرات کلان آن بر کل بودجه مورد بررسی قرار گیرید اما در بودجه ۹۸ این موضوع دیده نمی شود و هر فرد و سازمانی به سهم خود در تلاش است تا ردیف بودجه مد نظر خود را افزایش دهد که این موضوع سبب شده تا اشکالات جدی در بودجه ۱۳۹۸ دیده شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی درباره نقش کسب و کارهای نوپا در توسعه کشور نیز گفت: دولت وظیفه تسهیل فعالیت های کسب و کارهای نوپا را بر عهده دارد تا از این طریق این کسب و کارهای نوپا بتوانند توسعه پیدا کنند و به سودآوری مناسبی دست پیدا کنند. تسهیل این مسیر باید با سیاست گذاری های کلان و ارائه تسهیلات مناسب به کسب و کارها امکان پذیر صورد پذیرد. در حال حاضر پتانسیل های مناسبی در این حوزه وجود دارد اما به ثمر رسیدن این کسب و کارها نیاز به توجه جدی دولت مردان دارد.

لايحه بردجه امسال بي هويت ترين لايحه بودجه كشور است

سعيد ليلاز، اقتصاددان و عضو حزب کارگزاران سازندگی نیز در این نشست گفت: موج دوم تحريم ها بسيار جدي و گسترده تر از موج اول تحريم ها در راه است و زندگي بسياري را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ليلاز با اشاره به اينكه از ١٠٠ واحد پولي در جهان حدود ٦٢ واحد آن به صورت دلار است، ادامه داد: امريكا در حدود ١٨ درصد از سهم اقتصاد دنيا را در اختيار دارد كه اين موضوع سبب مي شود اتحاديه اروپا در روابطش با ايران در دوران تحريم، با مشكلات جدي دست و پنجه نرم كند.

اين اقتصاددان اظهار كرد: بيشتر بانك هاي دنيا در اختيار امريكا قرار دارد و اين موضوع نيز در دوران تحريم وضعيت كشور ايران را تحت الشعاع قرار مي دهد.

ليلاز با اشاره به اينكه نگراني جدي درباره دولت وجود دارد ادامه داد: در حال حاضر انتقادات دلسوزانه اي نسبت به رفتار دولت درباره تحريم ها وجود دارد.

ليلاز در مورد لايحه بودجه ٩٨ گفت: لايحه بودجه امسال بي هويت ترين لايحه بودجه كشور است. من وقت خودم را صرف مطالعه بودجه نميكنم چرا كه اين بودجه در مجلس و بعد شوراي نگهبان تغيير مي كند. من عملكردها را نگاه ميكنم.

پایان پیام