فواد شمس؛ اعتماد ملی: نشریه اینترنتی «اینساید گاورمنت»، در یک رتبه‌بندی، شاخص‌های لیبرال بودن کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را بر اساس اظهارات و مواضع آنها در جریان کمپین انتخاباتی‌شان مورد بررسی قرار داده است. در این اقدام، این سایت، بر اساس مواضع نامزد‌ها در قبال موضوع‌های بررسی شده، امتیازی بین ۱ تا ۴۰ را به […]

فواد شمس؛ اعتماد ملی: نشریه اینترنتی «اینساید گاورمنت»، در یک رتبه‌بندی، شاخص‌های لیبرال بودن کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را بر اساس اظهارات و مواضع آنها در جریان کمپین انتخاباتی‌شان مورد بررسی قرار داده است.

در این اقدام، این سایت، بر اساس مواضع نامزد‌ها در قبال موضوع‌های بررسی شده، امتیازی بین ۱ تا ۴۰ را به آن‌ها داده است. به ترتیب از لیبرال‌‌ترین (۴۰) تا محافظه‌کار‌ترین (۱)، امتیاز به هر کدام از این نامزدها داده شده است.

بر اساس نتایج این تحقیق برنی سندرز با کسب ۳۷ امتیاز به مراتب از هیلاری کلینتون و دیگر نامزدهای حزب دموکرات مواضع لیبرال‌تری دارد. همچنین اعضای حزب جمهوری‌خواه مواضع محافظه‌کارانه‌ای دارند. این در حالی است که هیلاری کلینتون ۳۲ امتیاز آورده است.

در این تحقیق مواضع کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در مورد موضوعات مشخصی همچون، سقط جنین، کنترل زنان بر بدن خود، استخدام زنان و اقلیت‌های نژادی با حقوق برابر با دیگران، همجنس‌گرایان، حضور دین در حوزه اجتماعی، آسان‌سازی ثبت نام رای‌دهندگان، توسعه طرح‌های بهداشتی، تحصیل رایگان برای همه، شغل برای همه، اولویت دادن به انرژی سبز، افزایش مالیات ثروتمندان، تامین اجماعی و… مورد بررسی قرار گرفته است.

برنی سندرز کاندیدیا چپگرایی که خودش را به‌صورت رسمی سوسیالیست دموکراتیک می‌نامد و مواضعی در دفاع از طبقه کارگر و متوسط آمریکا در مقابل میلیاردر ها گرفته است از نظر موضع‌گیری به مراتب از دیگران لیبرال‌تر بوده است.