اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی استان بوشهر در اعتراض به رد صلاحیت های گسترده شورای نظارت بیانیه ای را صادر کرد. متن کامل بیانیه به شرح زیر است: يستَدَلَّ عَلَي ادبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضييعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقديمِ الاَراذِلِ وَ تَاخيرِ الاَفاضِلِ. چهار چيز باعث شکست دولت ها مي شود: ضايع کردن اصول (مسائل […]

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی استان بوشهر در اعتراض به رد صلاحیت های گسترده شورای نظارت بیانیه ای را صادر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

يستَدَلَّ عَلَي ادبارِ الدُّوَلِ بِاَربَعٍ: تَضييعِ الاُصولِ وَ التَّمَسُّکِ بِالفُرُوعِ وَ َتقديمِ الاَراذِلِ وَ تَاخيرِ الاَفاضِلِ.
چهار چيز باعث شکست دولت ها مي شود: ضايع کردن اصول (مسائل مهم) و سرگرم شدن به فروع (امور کم اهميت) و و به کار گماردن آدم هاي پست و کنار گذاردن انسان هاي فاضل.
امام علی (ع)

در تمام حکومت های دموکراتیک انتخابات نماد مردم سالاری و قانون مظهر اراده ملی است.
از همین رو انتخابات مجلس به عنوان رکن اصلی قانون گذاری از مهمترین وقایعی است که در حکومت های دموکراتیک رخ می دهد و مایه تحقق مردم سالاری و اراده ملی است. این انتخابات زمانی میتواند تجلی آرمان های دموکراتیک یک جامعه باشد که تمام ملت با سلیقه های مختلف بتوانند در آن نقش ایفا کنند و مجلسی ایجاد کنند که برآیندی از کل جامعه با افکار و سلایق مختلف باشد تا بتواند مظهر واقعی اراده یک ملت باشد.
در جمهوری اسلامی به عنوان عالی ترین نوع مردم سالاری دینی نیز انتخابات مجلس شورای اسلامی از مهمترین انتخابات است که آرمانهایی را یادآوری میکند که ملت مسلمان ایران مدت ها در پی آن بودند و برای آن خون های زیادی دادند.
حزب اعتمادملی استان بوشهر نیز در جهت پیش برد آرمان های دموکراسی خواهانه جمهوری اسلامی و همچنین در لبیک به فرمایشان مقام معظم رهبری مبنی بر حضور همه دلسوزان نظام و همه سلایق در عرصه انتخابات از مدتها پیش تمام تلاش خود را برای ایجاد شور در عرصه انتخابات انجام داده بود و با برنامه گسترده برای حضور در انتخابات اقدام کرده بود. این برنامه ریزی ها که در وهله اول برمبنای ایجاد هماهنگی و همدلی بین طیف های هم فکر مخصوصا در دوره تصدی مسئولیت شورای هماهنگی اصلاحات از ماهها پیش به چشم میخورد، با نزدیک شدن به انتخابات رنگ و بوی جدی تری گرفت و کاندیداهای مختلف حزبی و غیر حزبی هم فکر را برای حمایت در انتخابات زیرنظر داشت.
در روزی که پیروزی هسته ای میرفت به همدلی بیشتر مردم و مسئولین منجر شود اعلام صلاحیت ها آب سردی بر پیکره نیروهای دلسوز نظام ریخت و شرایط را به گونه ای دیگر رقم زد.
شرایط به گونه ای بود که احساس میشد رد صلاحیت گسترده ملت را در برابر انتخاب از یک طیف نه چندان گسترده از سلایق قرار داده است. پدیده ای که نه با آرمان مردم سالاری مطابقت دارد نه اراده ملی.
مسلما با وجود چنین اقدامی، شرایط برای دخالت طیف وسیعی از مردم در سرنوشت خویش فراهم نیست و انقلاب اسلامی را از آرمان های راستینش دور می نماید و عدم وجود فضای رقابتی از شور انتخابات می کاهد و امیدها را به اصلاحات از مجرای قانونی کمرنگ می کند.
حزب اعتماد ملی استان بوشهر ضمن ابرار تاسف از فضای ایجاد شده در پی اعلام صلاحیت ها که به جای استفاده از این فرصت جهت ایجاد انسجام و اعتمادملی، به اختلافات و بدبینی ها دامن میزند و همچنین لزوم پایبندی به تغییرات و اصلاحات از مجاری قانونی، از تایید صلاحیت نشدگان در خواست دارد با حفظ خویشتن داری نسبت به اعتراض از مجاری قانونی اقدام نمایند و از ریاست محترم جمهور خواستار است که به وظیفه خویش در اجرای قانون اساسی عمل کند و با تعامل سازنده با سایر نهادهای تصمیم گیرنده نسبت به احقاق حقوق معترضین اقدام نماید و با تدبیر خویش امید را به ملت در عرصه انتخابات بازگرداند.
حزب اعتماد ملی استان بوشهر در راستای تشکیل مجلسی در شان ملت ایران که برآیندی از تمام نظرات و سلایق آنها باشد در انتخابات حضوری پرشور خواهد داشت و امیدوار است مسئولین نیز در تلاش برای ایجاد شور و اعتمادملی فروگذار نباشند. بی شک نیل به مردم سالاری بدون مردم دست یافتنی نیست از همین رو این حزب به منظور بهره گیری از نقطه نظرات آحاد مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود و مشتاقانه از هرگونه توصیه و یاری مردم فرهیخته در جهت نیل به آرمان های متعالی ملت ایران استقبال می کند.