اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان به مناسبت آغاز ثبت‌نام کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات محلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش اعتماد ملی، متن کامل این بیانیه به این شرح است: پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اسفند ماه امسال برگزار می گردد در این انتخابات ملت بزرگمان ۸۶ نفر از فقها و مجتهدین […]

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان به مناسبت آغاز ثبت‌نام کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات محلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اعتماد ملی، متن کامل این بیانیه به این شرح است:

پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری اسفند ماه امسال برگزار می گردد در این انتخابات ملت بزرگمان ۸۶ نفر از فقها و مجتهدین این مجلس را انتخاب خواهند کرد تا وظایف مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی را در مورد اصل مترقی ولایت فقیه که در تعیین سیاستها و راهبردهای نظام جمهوری اسلامی نقش مهم و بی بدیلی دارد انجام دهند.

یقینا مشارکت حداکثری مردم دراین آزمون سرنوشت ساز در تقویت جایگاه این نهاد مهم تاثیر مثبت و راهگشا دارد حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) نیز عنایت ویژه ای به مجلس خبرگان داشتند و بارها در فرمایشات خود بر اهمیت جایگاه این مجلس تاکید می فرمودند.امام راحل(ره) مجلس خبرگان را دارای ریشه الهی و اثبات کننده ولایت فقیه می دانستند و حفظ و صیانت از دولت اسلامی را منوط به نظارت فقیه وولایت فقیه قلمداد کردند.

با توجه به این جایگاه و ارزش بالای چنین نهاد مهم و تعیین کننده ای باید عموم مردم و اقشار جامعه ایران اسلامی نسبت به اهمیت خبرگان رهبری آگاه تر شده و با حساسیت ویژه‌ای این انتخابات را رصد نمایند قطعا یکی از عواملی که باعث تشویق مردم و دلگرمی آنان جهت حضور حداکثری درپای صندوقهای رای خواهد شد ، تنوع دیدگاهها و سلایق حاضر در میان فقها و مجتهدان حاضر در عرصه کاندیداتوری خبرگان رهبری است .

البته برخی چنین می اندیشند که چون خبرگان رهبری از فقها و روحانیون تشکیل شده است ، غیر سیاسی است و نباید به بهانه وجود سلایق متعدد آنرا سیاسی کرد در حالیکه بر اساس اندیشه های امام راحل جدایی دین از سیاست توطئه استعماری بوده است و باید برای همیشه از ذهن مردم مسلمان کنار گذاشته شود و از طرفی قرائت های گوناگون و متنوع از متون دینی امری است مسلم و غیر قابل انکار که خود نشان از پویایی فقه شیعی می دهد و از طرفی در داخل کشور تفکری وجود دارد که رای مردم را زینتی دانسته و دیدگاهی دیگر تاکید دارد مشروعیت داشتن نظام فقط با رای و مشارکت مردم تحقق می یابد ، و این خود اهمیت حضور سلایق مختلف را اثبات می کنند .

زیرا در صورت اکثریت یافتن تفکر مردم سالارانه در مجلس خبرگان رهبری شاهد همصدایی بیشتر این مجلس با مطالبات مشروع ملت و شاهد جلوگیری از اشتباهات احتمالی در ارکان قدرت بویژه نهادهای انتصابی خواهیم بود . بنا بر این لازم است در همه انتخابها شرایط و بستر لازم جهت حضور صاحبان دیدگاهها و سلایق گوناگون در عرصه انتخابات فراهم گردد و قدرت انتخاب مردم از بین تفکرات ونظرات متنوع بیشتر شود تا به تشکیل مجلس پویا و زنده منجر گردد.

حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان با مهم دانستن انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و با حفظ احترام به اعضای کنونی آن بویژه نمایندگان محترم استان در مجلس خبرگان چهارم ، معتقد است که با عنایت به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و انتخاب حقوقدان بزرگی چون جناب آقای روحانی ، لازم است در انتخابات پیش رو با حضور علما و مجتهدین واجد شرایط از سلایق مختلف در هر چه با شکوهتر برگزارشدن این انتخابات و تشکیل مجلس با حداکثر آراء و حضور سازنده همه تفکرات اهتمام جدی نمود از شورای محترم نگهبان قانون اساسی توقعی جز اجرای قانون نمی رود.

امیدواریم که با داشتن سعه صدر و حاکمیت قانون درهمه مراحل برگزاری انتخابات شاهد فضایی پرشور و نشاط درعرصه سیاسی – اجتماعی کشور باشیم . حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان با عنایت به حضور چهره های جدید و محبوب مردم از جمله آیت اله سید حسن خمینی، آیت اله موسوی بجنوردی و بزرگان عزیزی که قبلا اعلام حضور کرده اند و یقینا در افزایش مشارکت مردم اثری مثبت خواهد داشت.

بدینوسیله از روحانی فاضل و مدرس دانشگاه شاگرد وفادار و برجسته امام راحل و نماینده ایشان در شهربانی جمهوری اسلامی و پایگاه پنجم شکاری نیروی هوایی ارتش در دزفول ، نماینده مردم در مجالس اول تا سوم شورای اسلامی و نماینده رهبر معظم انقلاب در انجمن اسلامی معلمان ایران ، حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رسول منتجب نیا که از شاگردان برجسته علما و مراجع تقلید و مدرسین حوزه علمیه قم بوده اند و صاحب اجازه اجتهاد از این بزرگان حوزه علمیه می باشند دعوت می نماید تا در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان که پیوند های عاطفی نیز با آن دارند ثبت نام نموده و با حضور خویش بر مشارکت مردم و افزایش شور و شوق انتخاباتی آن نقش مهم خود را ایفاء نمایند.

حزب اعتماد ملی خوزستان ازدیگر علما و روحانیون استان نیز جهت حضور در عرصه ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان که از ۲۶ آذر ماه آغاز می گردد دعوت بعمل می آورد و امیدوار است که شورای محترم نگهبان با بررسی سوابق علمی و حوزوی افراد و تایید کاندیداهای بیشتر جهت حضور در انتخابات پیش رو زمینه برگزاری شکوهمند این انتخابات را در استان خوزستان فراهم آورند.

حزب اعتماد ملی
منطقه خوزستان
آذرماه ۹۴