اعتماد ملی: در حالی به انتخابات مجلس دهم نزدیک می شویم که کارنامه استاندار سیستان و بلوچستان در ایجاد فضایی مناسب برای رقابت جدی نامزدها بسیار درخشان است، از نحوه انتخاب اعضای هیئت های اجرایی تا عملکرد آنها در نحوه بررسی نامزدها و تایید صلاحیت نامزدهای جناح های مختلف نشان از آن داشت که استاندار در […]

اعتماد ملی: در حالی به انتخابات مجلس دهم نزدیک می شویم که کارنامه استاندار سیستان و بلوچستان در ایجاد فضایی مناسب برای رقابت جدی نامزدها بسیار درخشان است، از نحوه انتخاب اعضای هیئت های اجرایی تا عملکرد آنها در نحوه بررسی نامزدها و تایید صلاحیت نامزدهای جناح های مختلف نشان از آن داشت که استاندار در اجرای سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حق الناس و ایجاد فضای رقابتی برابر، عزمی راسخ دارد.
علی اوسط هاشمی اما حتی بعد از رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخاباتی توسط شورای نگهبان، برای برگزاری انتخاباتی پرشور و نشاط از پای ننشست و همگام با دولت و وزارت کشور برای بازگرداندن صحنه واقعی انتخاباتی رقابتی، تلاشی جدی داشت.
زمانی که علی اوسط هاشمی به عنوان سکاندار اصلی استان صحنه را برای حضور همگان آماده کرد متاسفانه تندرو ها و تمامیت خواهان از اینکه دیگران و آنها در فضایی برابر رقابت کنند و طبق قانون و سخنان رهبری، حق الناس در این فضای برابر رعایت شده باشد، به شدت ناراضی و حتی عصبی بودند.
این گروه که بارها در صحنه انتخابات مختلف خصوصا در انتخابات ۹۲ اثبات شد اقلیت کوچکی از کلیت استان هستند و از آغاز انتصاب هاشمی به عنوان استاندار، پیش بینی می کردند تمامیت فضا دیگر فقط در اختیار آنها نیست و می بایست با دیگر مردم و فعالان این استان در جایگاهی برابر بایستند در وبسایت های زنجیره ای خود حملات بی مهابایی را با بهانه های بنی اسرائیلی به شخص استاندار تدارک دیدند.
و متاسفانه در آخرین اقدام طی حرکتی عجیب و غیر اخلاقی اقدام صفحه فیسبوک استاندار جعل شد تا از این طریق بازهم افراد مختلف به اسم جامعه علیه هاشمی، توپخانه توهین، تهمت و تخریب را روشن کنند، اگر سری به وبسایت های زنجیره ای اصولگرایان تندرو استان بزنید خواهید دید چه حجم عظیمی از مطالب این سایت ها علیه استاندار تنظیم شده است.
اما بازهم خونسردی علی اوسط هاشمی و عدم برخورد جدی و امنیتی با هتاکان و اراده محکم وی برای توسعه استان در اوج حملات، توهین ها و تخریب ها ستودنیست.
باید گفت عزم راسخ استاندار سیستان و بلوچستان در برگزاری انتخاباتی رقابتی با وجود این ناملایمتی ها براستی تحسین برانگیز است .
حال نوبت ما و شماست که حداقل به خاطر تحسین این مرد بزرگ و دوستدار استانمان، ۷ اسفند پای صندوق های رای حاضر شویم و انتخابی اصلح را انجام دهیم.