محمدرئوف قادری، رییس دفتر اجتماعی حزب اعتمادملی و عضو شورای مرکزی این حزب تروریسم و خشونت را مسئله همه انسان ها و آفت تمدن ، پیشرفت و آسایش بشری توصیف کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، در متن پیام محمد رئوف قادری، عضو شورای مرکزی و رییس دفتر اجتماعی حزب اعتمادملی که در واکنش به جنایت تروریستی در محور خاش – زاهدان صادر شده، آمده است:

تروریسم و خشونت مسئله همه انسان ها و آفت تمدن ، پیشرفت و آسایش بشری است، افراطی گری و خشونت هیچ مرزی را نمی شناسد و به هیچ قوم و قبیله و مذهبی رحم نمیکند و برای مبارزه با آن عزم و اراده ملی و جهانی لازم است که باید بدون توجه به تفاوت های قومی ، مذهبی، دینی و سیاسی، یا اینکه توسط چه کسی و علیه چه کسانی و با چه عنوان و انگیزه ای صورت میگیرد با آن مبارزه کرد.

برای شناسائی و ریشه کن کردن این پدیده ی شوم ضمن توجه به علل و عوامل بیرونی و درونی آن باید بن مایه های سیاسی، اجتماعی و ایدئولوژیک آنرا با دقت بررسی و ریشه یابی کرد. برای خشکاندن ریشه های این پدیده شوم خانه‌مان برانداز که آرامش و آسایش بشری را نشانه گرفته و ثمره تلخ آن کشتن ، آوارگی و دربدری میلیون ها انسان بیگناه در سراسر جهان است ، نیازمند همدلی، اتحاد و همبستگی ملی هستیم.

ضمن محکوم کردن اقدام نافرجام حمله تروریستی سیستان و بلوچستان، از خداوند متعال برای شهدای این حادثه ناگوار علو درجات و برای خانواده های داغدار آنان صبرجمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم، امید است با هشیاری بیش از پیش همه مردم کشورمان و نهاد های سیاسی ،امنیتی ،نظامی و انتظامی شاهد تکرار چنین فاجعه ناگواری در میهن عزیزمان نباشیم. باشد که دشمنان این مرز و بوم همیشه مأیوس و ناکام و عزت و اقتدار ملت ایران مستدام باد.

محمد رئوف قادری عضو شورای مرکزی و رئیس دفتر اجتماعی حزب اعتماد ملی