الیاس حضرتی، قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی با صدور پیامی درگذشت محمدنبی حبیبی، قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی را تسلیت گفت.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، پیام تسلیت الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی درپی درگذشت محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم

محمد نبی حبیبی، از نیروهای باسابقه انقلابی و دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از میان ما رفت.

آنچه درباره این چهره سرشناس سیاسی باید مورد توجه باشد، باورمندی به فعالیت تشکیلاتی و حزبی است. او از نخستین کسانی است که تلاش برای ایجاد نظام حزبی و تقویت فرهنگ تحزب در کشور را در دستور کارش قرار داد و تا پایان حیاتش به کار حزبی مشغول بود و از این لحاظ فضل تقدم بر دیگران دارد.

درگذشت این فعال سیاسی را به خانواده و همراهان و همه فعالان حزبی ایشان تسلیت عرض می کنم و نبود شخصیتهایی مانند حبیبی را برای جامعه و فضای سیاسی کشور یک ضایعه می دانم و این علیرغم اختلافات جدی در مواضع و دیدگاه های میان ماست.

خداوند ایشان را رحمت کند و به خانواده و همراهان ایشان صبوری عنایت کند.

الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی
سه شنبه ۹ بهمن ۹۷

گفتنی است که محمدنبی حبیبی صبح روز سه‌شنبه نهم بهمن ماه به علت ایست قلبی، درگذشت. او  که پس از مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی، مسئولیت دبیرکلی حزب موتلفه اسلامی را عهده‌دار شده بود، در سال ۱۳۲۴ در روستای باغخواص ورامین به دنیا آمد فارغ‌التحصیل جامعه شناسی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد بود و استانداری تهران، فارس، خراسان را در کارنامه سوابق خود دارد و در دوره‌ای به عنوان شهردار تهران مسئولیت مدیریت شهری را بر عهده داشت.

پایان پیام