الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اثرهای مهم تصویب لوایح چهارگانه در حوزه خارجی و داخلی گفت: تصویب لوایح اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌ یافته (پالرمو) و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم فرصت سوءاستفاده و بهانه‌گیری را از دشمن می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، الیاس حضرتی در ادامه سفر به استان گلستان در جمع دبیران احزاب استان گلستان حاضر شد و با اشاره به اینكه سال ۸۸ برخی بهانه پیدا كردند تا از فرصت به دست آمده استفاده كنند و شخصیت‌های موثر اصلاح‌طلب را حذف و نابود كنند، گفت: با بهانه‌ای كه دستشان آمده بود و فرصتی كه پیدا كرده بودند قصد از بین بردن جریان اصلاحات را داشتند و فصل نابودی شروع شد اما سال ۹۲ فرصتی شكل گرفت كه با ورود نصفه و نیمه به انتخابات، اعلام كنیم با همه فشارها كه خواستید ما را نابود كنید ما زنده‌ایم.

حضرتی تاكید كرد: ما از هر حركتی كه در داخل متكی به دخالت خارجی باشد و از هرگونه حركت خشونت‌طلبانه برائت می‌جوییم و خط ما با خط كسانی كه دنبال براندازی و اقدامات تند و خشن هستند متفاوت است اما از معترضان صنفی و سیاسی و حزبی و… دفاع می‌كنیم.

دولت برای وضع مالیات بر ثروت دست دست می‌كند

او با اشاره به مشكلات اقتصادی كشور، گفت: دولت باید سهمیه‌بندی و کوپنی کردن نیازهای ضروری مردم را یك سال پیش اجرایی می‌كرد. دولت برای ساماندهی و مدیریت مصرف سوخت، وضع مالیات بر ثروت و وضع سیاست‌های جامع حوزه گردشگری و رهایی از اقتصاد وابسته به نفت هنوز دست دست می‌كند و برنامه ندارد.

وی با بیان اینكه اصلاح‌طلبان همواره مسئولانه برخورد كرده‌اند، افزود: اصلاح‌طلبان از زندان درباره مسایل مختلف بیانیه دلسوزانه می‌دهند، درباره انتخابات بیانیه می‌دهند و می‌گویند نباید صندوق رای را ترك كرد. كسی كه در زندان است و به دلیل اعتصاب غذا به بهداری زندان منتقل شده نامه می‌دهد و از سیاست‌های ترامپ و كسانی كه حامی او هستند اعلام انزجار می‌كند. در اعتصاب غذا برای گرفتن حقش و در حال مرگ در زندان می‌گوید زندان‌های ایران را به بهشت ترامپ ترجیح می‌دهد. در كجا مخالف اینقدر نجیب می‌شود دید؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: ما انتظار كمتری داریم كه رقبایمان سر عقل بیایند، اما اصلاح‌طلبان كه همواره برخورد مسئولانه داشته‌اند باید برای اداره كشور و درآمدن از بلبشو برنامه داشته باشند. انتخابات قسمت كوچكی از كارهای مااست.

حضرتی اظهار کرد: مجلس در همراهی با دولت لوایح چهارگانه مربوط به مبارزه با تروريسم و پولشويي را تصویب کرد و اکنون تعلل مجمع تشخیص مصلحت نظام در تصمیم‌گیری و تصویب آنها به صلاح نیست. تصویب این لوایح هر گونه بهانه جویی را از دشمن می گیرد.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با اشاره به اثرهای مهم تصویب لوایح چهارگانه در حوزه خارجی و داخلی از نمایندگان مجمع خواست در مورد تصویب این لایحه‌ها اقدام فوری‌تری به عمل آورند و گفت:  تصویب لوایح اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌ یافته (پالرمو) و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم فرصت سوءاستفاده و بهانه‌گیری را از دشمن می‌گیرد.

در ادامه این نشست اعضای حزب اعتماد ملی و دبیران برخی احزاب اصلاح‌طلب به بیان نقطه‌نظرات خود در رابطه با مسایل استان و موضوعات روز كشور پرداختند.

 

پایان پیام