عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی هرگونه دیدار اعضای این حزب با محسن هاشمی در مورد انتخاب شهردارتهران را تکذیب کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، حجت نظری درباره خبری که روز گذشته مبنی بر دیدار اعضای حزب اعتماد ملی با محسن هاشمی و‌ اعلام حمایت این حزب از وی در جریان انتخاب شهردار تهران مطرح شد گفت: من خبری شنیدم که آقای حق شناس با آقای هاشمی دیدار کردند که البته این خبر صحت ندارد زیرا آقای حق شناس تازه دیشب از کربلا بازگشتند.

وی در ادامه گفت: ایشان ساعت ده شب از کربلا بازگشتند و اصلا چند روز نبودند به نظر نمی‌رسد که خبر صحت داشته باشد.

نظری تاکید کرد: من به هیچ وجه مذاکره حزب را با آقای هاشمی تایید نمی‌کنم، تاکنون هیچ مذاکره‌ای صورت نگرفته زیرا باورمان این است که شورا به صورت یکپارچه برای حفظ آقای افشانی تلاش می‌کند. ما گمان می‌کنیم که راهی برای ماندن شهردار وجود داشته باشد فلذا تاکنون وارد مذاکره با هیچ عزیزی نشدیم.

وی درباره اینکه شورا از چه راهی برای ابقای افشانی تلاش می‌کند تاکید کرد: ما امیدواریم و گمان می‌کنیم که هنوز راهی وجود داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره احتمال انتخاب شدن یک زن به عنوان گزینه شهرداری گفت: صادقانه بخواهم بگویم نمی‌دانم. باید فکر کنیم که ما می خواهم بر اساس شاخص ها نظر بدهیم یا صرفا ملاحظاتی در نظر بگیریم.

حجت نظری درباره اینکه زنان شایسته مقام شهرداری در کشور وجود دارند و باید به آن‌ها مجال حضور آن‌ها داده شود گفت: حتما همینطور است ما برای هر جایگاهی به دنبال افراد مناسب آن جایگاه هستیم و شرایط جایگاه را احراز کنیم. ممکن است فردی برای جایگاه شهرداری مناسب باشد اما برای نمایندگی مجلس مناسب نباشد یا بالعکس لذا حتما شاخص ها بر اساس جایگاه شهرداری تهران مشخص می شوند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در پایان تاکید کرد: من تلاش می کنم که اگر رسیدیم به جایگاهی که قرار شد هر عضو پنج نفر به عنوان گزینه شهردار انتخاب کند تلاش می کنم که یکی از انتخاب‌های من از خانم‌های شایسته ایرانی باشد.

پایان پیام

  • منبع خبر : خبرفوری