سخنگوی حزب اعتمادملی توضیحاتی را درباره برگزاری کنگره حزب اعتمادملی و تغییرات و برخی از حواشی این حزب ارائه کرد.

اسماعیل گرامی مقدم که از سوی قائم مقام حزب اعتمادملی به عنوان جانشین رییس ستاد برگزاری کنگره اعتمادملی نیز منصوب شده است، در گفت وگو با خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، درباره جزئیات برگزاری کنگره ششم مهر ماه حزب اعتمادملی گفت: پس از برگزاری کنگره قبلی حزب اعتمادملی، کمیسیون ماه ۱۰ احزاب اساسنامه و مرامنامه حزب را مورد تایید قرار داد که در همین راستا ما از اقدامات و زحمات عوامل وزارت کشور به ویژه مدیرکل سیاسی وزارت کشور و اعضای کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه وزارت کشور با قانونی خواندن کنگره اعتمادملی از ما خواست که انتخابات شورای مرکزی را به صورت ورقه ای انجام دهیم، گفت: این مساله طی نامه ای از سوی کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به دبیرکل جزب جناب آقای مهدی کروبی اعلام شده و ایشان نیز طی حکمی الیاس حضرتی را که پیش از این به عنوان قائم مقام خود معرفی کرده بودند، مسئول برگزاری کنگره کردند.

سخنگوی حزب اعتمادملی با بیان اینکه در راستای عمل به ابلاغیه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، انتخاب اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی در تاریخ ششم مهرماه برگزار خواهد شد، گفت: این برنامه قانونی است و هیچ مشکلی در برگزاری آن وجود ندارد و اعضای حزب اعتمادملی طبق برنامه در این جلسه آئین‌نامه کنگره را به تصویب رسانده و سپس با انتخابا هیأت رئیسه رای گیری برای انتخاب اعضای شورای مرکزی جدید انجام خواهد شد.

وی درباره شرکت کنندگان در این مجمع و برخی حواشی مطرح شده در مورد شرکت در کنگره حزب اعتمادملی، خاطرنشان کرد: از اواخر هفته گذشته اقدام اجرایی مربوط به ثبت نام کاندیداها آغاز شده و تاکنون از مجموع ۳۱ استان کشور ۲۵ استان برای حضور اعلام آمادگی کرده و اسامی خود را به ستاد برگزاری اعلام کرده اند.

گرامی مقدم همچنین با اشاره به حضور اعضای دفاتر، کمیته ها و شاخه های حزب در این کنگره گفت: از هرکدام از کمیته ها و شاخه های ۱۰ گانه حزب اعتماد ۱۰ نفر در مراسم حضور خواهند داشت، علاوه بر آن برای از هر پنج دفتر حزب نیز ۱۰ عضو حضور خواهند داشت و پیش بینی ما این است که بیش از ۵۰۰ نفر از سراسر کشور و دستکم ۲۵ استان کشور در این مراسم حاضر شوند.

سخنگوی حزب اعتمادملی با بیان اینکه از اعضای شورای مزکزی حزب اعتماد ملی نیز تمامی افراد به جز آنها که در قید حیات نبوده یا در خارج از کشور هستند به کنگره دعوت شده اند گفت: ثبت نام برای نامزدی در شورای مرکزی حزب نیز آغاز شده و در نهایت افرادی که دارای شرایط مندرج در آینن نامه و اساسنامه هستند می توانند نامزد انتخابات شوند.

وی با بیان اینکه قطعا اعضای جدیدی وارد شورای مرکزی حزب خواهند شد، گفت: همچنین تعداد جوانان درشورای مرکزی و نقش آنان در حزب نیز بیشتر می‌شود، ضمن اینکه توجه ویژه‌ای نیز به زنان و جایگاه آنان در حزب خواهد شد و سهمیه ای نیز برای حضورشان در شورای مرکزی درنظر گرفته شده است.

سخنگوی اعتمادملی با تاکید بر اینکه ورود به کنگره تنها برای اعضای حزب بوده و با کارت انجام پذیر است، گفت: منظور از کارت، کارت های شناسایی است که از سوی ستاد برگزاری کنگره حزب اعتمادملی به تمامی شرکت کنندگانی که از قبل برای حضور در کنگره اعلام آمادگی کرده بودند صادر شده و در روز کنگره در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

گرامی مقدم درباره حواشی پیش آمده برای حزب و انشعاب یک عده از آن نیز گفت: ما تلاش کردیم که مشکلاتمان را داخل خانواده حزبی خودمان حل کنیم و آن را به فضای بیرون از حزب نبریم، اما متاسفانه طرف مقابل اینطور نخواستند و ما هم به وقتش حرف هایمان را خواهیم گفت.

پایان پیام

  • منبع خبر : اعتمادملی