الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ما اگر به‌عنوان یک جریان فکری اولویت‌های مردم را تشخیص ندهیم مردم کاری به کار ما ندارند، گفت: اصلاح‌طلبان باید با توجه به شرایط زمان و مکان اولویت‌هایشان را جابه‌جا کنند و اصلاح‌طلبی باید تعریف جدیدی از خودش براساس خواست مردم ارائه دهد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، الیاس حضرتی در جمع اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی استان البرز، با اشاره به اینکه اعتماد ملی در فصل جدید فعالیت برنامه‌های وسیعی دارد، اظهار کرد: اعتماد ملی در هر منطقه‌ای فعال بود باید موثر باشد. اگر بودن و نبودن ما در منطقه‌ای فرقی ندارد بهتر که نباشیم.

او با بیان اینکه جامعه حرکت کرده و مسیری طولانی را طی کرده اما برخی از ما از جامعه عقب مانده‌ایم، افزود: اصلاح‌طلبی باید با توجه به شرایط کشور و مقتضیات زمان فعلی اولویت‌هایش را جابه‌جا کند. مثل مقتضیات زمان و مکان در فقه؛ نمی‌شود با احکام اولیه جلو برویم. ما اگر به‌عنوان یک جریان فکری اولویت‌های مردم را تشخیص ندهیم مردم کاری به کار ما نخواهند داشت.

حضرتی ادامه داد: حالا چه باید بکنیم؟ باید حرف مردم را بشنویم. اصلاح‌طلبان باید تعریف جدیدی از اصلاح‌طلبی با توجه به نیاز روز جامعه ارائه دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم چون از روحانی حمایت کردیم از کناز اعتراض مردم بگذریم، افزود: جایی که درست است حمایت می‌کنیم جایی که دولت خطا کرد نقد می‌کنیم و این نقد و ارشاد همراه با ارائه راهکار است.

به‌دنبال قهر از انتخابات نیستیم

حضرتی افزود: ما دنبال قهر کردن از انتخابات نیستیم و نخواهیم بود، اما باید فکر کنیم که چه باید کرد تا مردم راه‌حل مشکلات را همچنان در اصلاح‌طلبان ببینند. اصولگراها خوشحالند که مردم از اصلاحات بریده‌اند اما شاید ما ریزش ۲۰ تا ۳۰ درصدی داشته باشیم که البته باید دوباره ترمیم کرد. این ریزش‌ها هم به سمت اصولگرایان که نمی‌روند، می‌روند به سمت براندازان و اصولگراها با مشارکت زیر ۲۰ درصد است که پیروز می‌شوند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه باید فکر کنیم که چه کنیم تا محبوبیت و اثرگذاریمان بیشتر شود، گفت: در کشور گیرهای اساسی پیدا کرده‌ایم؛ دولت روحانی در دور اول خوب بود اما برای بحران ساخته نشده بود. فشار گروه‌های خارجی را داریم که بعضا با پول‌های عربستان و اسرائیل و امریکا در فضای مجازی با ادبیات داخلی با قدرت فعالیت می‌کنند و کمپین‌های مختلف می‌سازند علیه دولت. اینها قبلا هم بودند اما الان با تزریق پول‌های هنگفت بسیار منسجم کار می‌کنند. در داخل هم سازماندهی در سطح وسیعی علیه دولت صورت گرفته و هزینه می‌کنند. این سازماندهی داخلی علیه دولت خیلی وسیع است. زمان خاتمی ده‌نمکی و الله‌کرم بودند و مشخص بود؛ به این شکل وسیع و گسترده نبود.

ناتوانی دولت در مواجهه با مشکلات

حضرتی ادامه داد: از سوی دیگر ما شاهد آماده نبودن و ناتوانی دولت در مواجهه با مشکلات هستیم. به آقای روحانی هم گفتم که بی تصمیمی، بد تصمیمی و دیرتصمیمی ویژگی دولت شما است.

این نماینده مجلس افزود: اصلاح‌طلبان باید حتما نقد کنند. ما با افکار عمومی زنده‌ایم. باید هر هفته در بیانیه‌ای نقاط قوت و عملکرد خطای دولت را به اطلاع دولت و مردم برسانیم.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در ادامه با اشاره به اهمیت استراتژیک استان البرز، گفت: استان البرز از استان‌های پرظرفیت است و هر چه کار کنید باز هم جای کار دارد. باید ظرفیت‌های بالقوه را تبدیل به بالفعل کنید. برنامه‌های حزب برای البرز بسیار وسیع است و اعضای حزب در البرز باید آستین‌ها را بالا بزنند و جذب نیرو را هم شروع کنند. البرز ایران کوچک است و ما باید برای هر قوم یک نیروی شناخته‌شده و فعال در حزب داشته باشیم.

وی  افزود: سازماندهی حزب در هر استان متفاوت است و ما نیازمند سازماندهی متفاوتی در البرز نسبت به تهران هستیم.

انتهای پیام