عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مجلس فعلی را ناکارآمد‌ترین مجلس ادوار گذشته می‌داند و معتقد است: ترکیب فعلی مجلس را در دوره آینده شاهد نخواهیم بود و حدود هشتاد درصد آن تغییر می کند. محمدجواد حق‌شناس در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی، در مورد نقش و جایگاه مجلس آینده، گفت: مهمترین وظیفه مجلس آینده این است که […]

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مجلس فعلی را ناکارآمد‌ترین مجلس ادوار گذشته می‌داند و معتقد است: ترکیب فعلی مجلس را در دوره آینده شاهد نخواهیم بود و حدود هشتاد درصد آن تغییر می کند.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی، در مورد نقش و جایگاه مجلس آینده، گفت: مهمترین وظیفه مجلس آینده این است که بتواند جایگاه مجلس را ارتقا دهد. متاسفانه جایگاه مجلس در منظر عموم به‌شدت سقوط کرده است. ایرانی‌ها با توجه شخصیت والایی که دارند لایق مجلسی با شخصیت هستند که بتواند نماینده فرهنگ این کشور هشتاد میلیونی باشد.

او تاکید کرد: مجلس آینده باید مجلسی باشد که مهتمرین دغدغه آن حفظ منافع ملی باشد و در چارچوب قانون اساسی کار کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: ما به مجلسی احتیاج داریم که اعمال و تصمیماتش باعث آرامش در جامعه بشود و بتواند به جامعه امید بدهد. کشور به مجلسی احتیاج دارد که در حل و فصل معضلات و مشکلات اقتصادی در کنار دولت و ملت باشد و در عین حال هم مبارزه با فساد مالی گسترده‌ای را که دامن‌گیر کشور شده است، در سر لوحه اعمالش قرار دهد.

حق‌شناس در ادامه با اشاره به نحوه عملکرد مجلس فعلی گفت: من مجلس فعلی را نسبت به ادوار گذشته ناکارآمدترین مجلس می‌دانم. البته اقدامات خوبی هم انجام داده استف مانند تصویب برجام که آن را هم مدیون آقای لاریجانی می‌دانم و همچین تلاش‌هایی، بعضی چهره‌های شاخص مجلس برای حفظ و صیانت از حقوق و آزادی‌های مصرحه مردم در قانون اساسی کرده‌اند، اما در مجموع از نظر من این مجلس نمره قبولی نمی‌گیرد و به همین خاطر است که گمان می‌کنم ترکیب فعلی مجلس را در دوره آینده شاهد نخواهیم بود و حدود ۸۰ درصد آن تغییر می‌کند.