قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سهمیه بندی کالاهای اساسی گفت: ما درزمینه توزیع ارز دولتی تجربه موفقی نداشتیم و لذا پیشنهاد شده که تغییراتی درخصوص پرداخت ارز دولتی ایجاد شده و یارانه به صورت نقدی به مردم داده شود.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی،  الیاس حضرتی با تاکید بر لزوم سهمیه بندی کالاهای اساسی اظهار کرد: ما باید حتما کالاها را سهمیه بندی کنیم و بیش از آن مسوولان باید احساس کنند که در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارند که متاسفانه فقط حرف آن را می زنند اما خود را دراین شرایط تصور نکردند که دراین صورت مشکلات روانی، سیاسی، بین المللی، داخلی و فرصت طلبان همه دست به دست هم می دهند و مردم زیر این فشار از بین می روند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: دولت باید به سمت سهمیه بندی کالاها حرکت کند و نیازهای اساسی مردم را با قیمت های مناسب به دست مردم برساند. همچنین در توزیع دیگر کالاها هم نظارت جدی داشته باشد؛ اما دولت اصلا نظارت درستی ندارد و همه چیز را رها کرده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اینکه مردم برای تامین اقلام مورد نیاز خود در صف های عریض و طویل بایستند در شان آنها نیست. بنابراین اگر بن کارت داشته باشند دیگر نیازی به ایستادن در صف ها نیست و با استفاده از کارت هایشان می توانند کالاهای اساسی خود را تامین کنند.
قائم مقام دبیرکل حزب اعتمادملی خاطرنشان کرد: در زمینه توزیع ارز دولتی تجربه موفقی نداشتیم  و پیشنهاد شده است که تغییراتی راجع به پرداخت ارز دولتی ایجاد شود و آن را به صورت نقدی به مردم بدهند. دولت باید این کار را انجام دهد چراکه با شرایط فعلی نمی توان کاری از پیش برد.
پایان پیام

  • منبع خبر : شفقنا