سیدابراهیم امینی، رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در واکنش به ادعای مجرم بودن دستفروشان تاکید کرد که دستفروشی جرم نیست.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، سیدابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران  و عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در واکنش به اظهارات شهردار منطقه ۴ مبنی بر جرم بودن دستفروشی گفت: اینکه بگوییم دستفروشان مجرم هستند درست نیست ولی باید راهکارهایی برای آنان وجود داشته باشد.

نایب رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: از طرف دیگر فرد دستفروش نمی‌تواند هرکجا و به هر صورت که بخواهد فعالیت داشته باشد، چرا که چهره شهر نا زیبا می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی اظهار کرد: باید محل هایی برای دستفروش مانند شنبه بازارها در نظر گرفته شود و چنانچه دستفروشی ساماندهی نشود و هر کجای شهر بساط گستری کنند حق کسانی که مبالغی برای مغازه‌ها پرداخت می‌کنند، عوارض و مالیات می‌دهند و حتی عابرین پیاده ضایع می‌شود.

امینی با اشاره به اینکه برای جرم‌انگاری کردن فعالیت‌ها باید به قانون مراجعه کرد، خاطر نشان ساخت: جرم انگاری را باید قانون تشخیص بدهد؛ شورا و شهرداری نمی‌تواند با مصوبه عنوان کند که فعالیتی جرم است؛  اگر عملی را قانون‌گذار ممنوع اعلام کند و برای ارتکاب آن مجازات در نظر بگیرد، جرم است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا شهر تهران در پایان گفت: در مجموع باید حق کسبه، عابر و دستفروش را در نظر گرفت و به همه‌ی اینها گروه‌ها توجه داشت.

انتهای پیام

  • منبع خبر : خبرگزاری برنا