اعتماد ملی: دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه‌ای از رییس‌جمهوری خواست، در عرصه سیاست داخلی نیز از حقوق شهروندی نامزدهای انتخاباتی و مردم عزیز ایران برای به دست آوردن فرصت انتخاب کاندیداهای مناسب برای مجالس خبرگان و شورای اسلامی دفاع کند، به گزارش اعتماد ملی متن کامل این بیانیه به این شرح است: «بسمه […]

اعتماد ملی: دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با صدور بیانیه‌ای از رییس‌جمهوری خواست، در عرصه سیاست داخلی نیز از حقوق شهروندی نامزدهای انتخاباتی و مردم عزیز ایران برای به دست آوردن فرصت انتخاب کاندیداهای مناسب برای مجالس خبرگان و شورای اسلامی دفاع کند،

به گزارش اعتماد ملی متن کامل این بیانیه به این شرح است:

«بسمه تعالی

خبرها حاکی از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب و آغاز اجرای برجام است. ما ضمن تبریک به ملت عزیزمان، بر این باوریم که این امر نشان‌دهنده اثربخشی عقلانیت، تدبیر و مهارت در دیپلماسی در روابط میان ملل و نیز دولت‌ها در دنیای مدرن است.

در برهه‌های دیگری از تاریخ معاصر ایران نیز شاهدیم که هرگاه سیاست‌مدارانی عاقل و مدبّر و اخلاق‌مدار و برخوردار از هویت ملی و مدافع منافع ملی بر سکان مدیریت سیاسی کشور نشستند، توانستند کشور را از طوفان‌های سیاسی و نظامی به سلامت بیرون برند. این امر نشانگر معنای دیگری نیز هست و آن اینکه هرگاه ملت ایران امکان تصمیم‌گیری آزادانه و کم‌هزینه را می‌یابد، افرادی را برای مدیریت سیاسی کشور بر می‌گزیند که شایسته شخصیت و تمدن ایرانی- اسلامی است، گزینش ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ شاهد همین معنا‌ست.

ملت ایران در آن تاریخ با وجود نبود امکان حضور برخی از شخصیت‌های دارای مقبولیت سیاسی – اجتماعی کم نظیر، از میان نامزدهای موجود فردی را برگزید که با نماد کلید حل مسائل و با شعار تدبیر و امید به صحنه آمد و با عبارت تاریخی خود در مناظره‌های تلویزیونی که «من حقوقدانم و سرهنگ نیستم» به جامعه قول امید به حل مشکلات در چارچوب عقلانیت و قانون را داد، و ملت امروز شاهد اولین ثمره این انتخاب- در حوزه سیاست خارجی- است.

امید است در این ایام بسیار حساس بین‌المللی و منطقه‌ای که ملت ایران با دو انتخاب دیگر روبرو است به شناخت، عقلانیت و نظر او احترام گذارده شود و به او امکان دست‌یابی به حقوقش که همانا فرصت گزینش ناظران و قانون‌گذاران عاقل، ماهر، اخلاق‌مدار و دارای هویت ملی- اسلامی داده شود.

بدیهی است که ملت ایران از رئیس جمهور منادی تدبیر و امید انتظار داشته باشد که در عرصه سیاست داخلی نیز از حقوق شهروندی نامزدهای انتخاباتی و مردم عزیز ایران برای به دست آوردن فرصت انتخاب کاندیداهای مناسب برای مجالس خبرگان و شورای اسلامی دفاع کند، و از هیأت‌های نظارت و شورای محترم نگهبان نیز انتظار داشته باشند که به ملت ایران اعتماد کنند تا مردم نیز، آنها را شایسته اعتماد و حمایت بدانند.
دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی. بیست‌و‌هفتم دی‌ماه ۹۴»

به گزارش اعتماد ملی، شاخه جوانان اعتماد ملی نیز ساعاتی پیش با ارسال نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رییس‌جمهوری، از او خواست تا طبق قانون، برای اجرای قانون و لغو تحریم‌های انتخاباتی شورای نگهبان، اقدام کند.