الیاس حضرتی قائم‌مقام حزب اعتمادملی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی،  الیاس حضرتی، قائم‌مقام حزب اعتمادملی و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه‌ی خود به اهواز با نمایندگان کارگران شرکت کشت و توسعه نیشکر هفت‌تپه ملاقات و با آنها پیرامون وضعیت فعلی کارگران اعتصاب‌کننده و شرایط و مطالبات آنها به گفتگو پرداخت.

حضرتی در این دیدار با ابراز همدردی و حمایت از کارگران معترض از آنها خواست به بیان مشکلات خود بپردازند. یکی از این کارگران در این باره گفت: ما در یکی از بهترین نقاط کشاورزی دنیا کار و فعالیت می‌کنیم اما هنوز قادر به سیر کردن شکم فرزندان خود نیستیم. متاسفانه از وقتی شرکت به بخش خصوصی واگذار شده وضعیت ما بدتر از قبل شده و امروز بعد از چهار ماه و پس از اعتصابات مداوم ما حقوق مردادماه به حساب ما واریز شده که آن هم بدلیل اقساط کارگران و بدهی‌های آنها حساب‌های‌شان مسدود و حتی قادر به برداشت پول‌مان هم نشدیم. این قصه امروز و دیروز نیست ما هر بار بخاطر حقوق خود پس از پنج ماه مجبور به اعتصاب می‌شویم تا یک ماه آن پرداخت می‌شود؛ این عدالت نیست!»

مهدی داوودی یکی دیگر از کارگران هفت‌تپه گفت: «ما مخالف خصوصی‌سازی نیستیم اما هدف اصل ۴۴ آباد کردن بود نه خراب کردن. چیزی که مشخص است این است که نگاه آقایان اسدبیگی و رستمی در شرکت نگاه تولیدی و اشتغالزایی نیست. هدف اصلی این افراد تصرف و استفاده از منابع ارزی، وام‌‌های کلان و سواستفاده‌های دیگری است که از قبل این شرکت انجام می‌دهند. از وقتی شرکت در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت هر کاری برای نابودی و اعلام ورشکستگی آن انجام دادند. نمونه بارز آن تخلف و تخطی‌های مختلف مدیر عامل این شرکت از قانون و مفاد قرارداد واگذاری است.»

یکی دیگر از کارگران معترض با گلایه از شرایط به‌وجود آمده برای کارگران این شرکت گفت: «اینها خیانت می‌کنند و ما بخاطر نان شب اعتصاب می‌کنیم و بازداشت می‌شویم. شبی که در بازداشت بسر می‌بردیم وقتی برای ما غذا آوردند، یکی از همکارانم با اشک و گریه گفت وقتی فرزند من در خانه شام ندارد من چطور برنج بخورم! این اوج درد ما کارگران هفت‌تپه است. ما به نان شب محتاجیم. ما از حق فرزندان گرسنه خود نخواهیم گذشت و تا وقتی راس این هرم فساد را پیدا نکنیم از پای نخواهیم نشست.»

الیاس حضرتی نیز ضمن ابراز تاسف از وضعیت پیش آمده گفت: «امروز بنده به عنوان یکی از خدمت‌گزاران مردم این کشور و نظام در مقابل همه شما مسئولم و قطعا در اسرع وقت موضوعات مطروحه از جانب شما را بررسی و در کنار نمایندگان شما تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات‌تان انجام خواهم داد، ضمن اینکه دوستان ما در حزب اعتماد‌ملی در استان، به عنوان رابط بین ما و شما تا رفع مشکلات و حصول نتیجه در کنار شما خواهند بود.»

پایان پیام