دیدار حسن روحانی با رهبر انقلاب درباره رفع حصر معترضین انتخابات ۸۸

  پرینت
دیدار حسن روحانی با رهبر انقلاب درباره رفع حصر معترضین انتخابات ۸۸
شناسه خبر : 4552 | تاریخ انتشار : 15 آگوست 2016 - 13:32 |

اعتماد ملی: محمد حسین کروبی، فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با اشاره به سخنان اخیر محمد رضا باهنر درباره شرایط رفع حصر معترضین به نتایج انتخابات ۸۸ گفت: سخنان آقای باهنر درباره تداوم حصر بسیار سخیف و بی ارزش می باشد، زیرا هیچ فردی یا نهادی نمی تواند اشخاص را از انجام کار سیاسی و […]

اعتماد ملی: محمد حسین کروبی، فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با اشاره به سخنان اخیر محمد رضا باهنر درباره شرایط رفع حصر معترضین به نتایج انتخابات ۸۸ گفت: سخنان آقای باهنر درباره تداوم حصر بسیار سخیف و بی ارزش می باشد، زیرا هیچ فردی یا نهادی نمی تواند اشخاص را از انجام کار سیاسی و یا موضع گیری سیاسی منع کند بالاخص دو چهره درخشان کشور که سالها در مسئولیت های مهم قرار داشتند و مورد اعتماد مرحوم امام(ره) بودند.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از انتخاب خبر، دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري در مصاحبه‌اي در پاسخ به سؤالی درباره مسأله حصر گفته بهترين وضعيتي كه مي‌تواند ادامه پيدا كند همان حصر است. اگر دادگاهي بخواهد اين آقايان را رسماً و طبق قوانين كشور محاكمه كند، حكمشان سنگين خواهد بود و شايد به مصلحت نباشد اين حكم درباره آنها اجرا شود.

محمدرضا باهنر ادامه داده اگر قرار باشد دادگاهي براي اين افراد برگزار شود حكم اجرايي درباره آنها خيلي سخت است و نتيجه رأي اين دادگاه هم به ضرر اصلاح‌طلبان و هم به ضرر خود اين افراد خواهد بود. حتي اخيرا هم براي آقاي مهندس موسوي پيغام فرستادم كه اعلام كند درصورتي‌كه آزاد شود تا سال‌ها فعاليت سياسي انجام نخواهد داد، اما گويا او نپذيرفت.

و اما فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با بی اعتبار خواندن اظهارات محمد رضا باهنر به خبرنگار انتخاب خبر گفت: سخنان آقای باهنر درباره تداوم حصر بسیار سخیف و بی ارزش می باشد، زیرا هیچ فردی یا نهادی نمی تواند اشخاص را از انجام کار سیاسی و یا موضع گیری سیاسی منع کند بالاخص دو چهره درخشان کشور که سالها در مسئولیت های مهم قرار داشتند و مورد اعتماد مرحوم امام(ره) بودند.

سخنان باهنر با قصد خود شیرینی برای اربابان قدرت ایراد شده است
محمد حسین کروبی تأکید کرد: تمامی شهروندان در جامعه از حقوقی برخوردار هستند و موضع گیری های سیاسی افراد جزو حقوق شهروندی است، بنظر می آید آقای باهنر فقط قصد خود شیرینی برای اربابان قدرت داشته است.

محمد رضا باهنر، حاکمیت را مجاب به دادگاهی کردن محصورین کند
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه محصورین معترض به نتایج انتخابات سال ۸۸ ، ۶ سال بدون محاکمه همچنان در حصر به سر می برند و صدها بار از تریبون های مختلف مورد تهمت و افترا قرار گرفته اند و اجازه یک دقیقه دفاع به آنها داده نشده و این در حالی که پدرم بارها درخواست محاکمه علنی را نموده و صریحاً اعلام نمودند که نتیجه رأی دادگاه را با هر ترکیبی می پذیرند.

کروبی تصریح کرد: آقای باهنر به جای امر و نهی کردن به محصورین و حکم سنگین صادر کردن برای آنها حاکمیت را مجاب به دادگاهی کردن آنها کند که هر روز مقامات نظامی و امنیتی و قضایی مجبور به مواضع بی ربط و متناقض نشوند.

شخص آقای دکتر عارف پیگیر موضوع حصر هستند
به گزارش انتخاب خبر، محمد رضا عارف هم در جدیدترین اظهاراتش درباره حصر گفته حسن روحانی همچنان پیگیر رفع حصر معترضین به انتخابات ۸۸ است.

فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در واکنش به اظهارات عارف درباره رفع حصر گفت: ابتدا تشکر می کنم از شخص آقای دکتر عارف که پیگیر موضوع حصر هستند و مرتباً مسئله رفع حصر را مطرح می کنند.

دیدار حسن روحانی و رهبر انقلاب برای تعیین تکلیف حصر
وی اضافه کرد: براساس حدود اطلاعات خانواده محصورین، آقای روحانی رئیس جمهور کشورمان تاکنون چندین جلسه خدمت رهبری موضوع رفع حصر را مطرح نموده اند و با ایشان صحبت کرده اند اما حاشیه سازی های اطرافیان به گونه ای بوده که آقای روحانی قادر به ادامه گفتگوها نشده اند.

موضوع رفع حصر به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می شود
محمد حسین کروبی تأکید کرد: فکر می کنم موضوع رفع حصر به بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ موکول خواهد شد و همانگونه که در مصاحبه های قبلی مطرح کردم خیلی بعید است که امتیاز رفع حصر قبل از پایان ریاست جمهوری به آقای روحانی داده شود.

دلواپسان و مخالفان به دنبال رد صلاحیت رئیس جمهور هستند
وی ادامه داد: اکنون دلواپسان و مخالفان رئیس جمهور کشورمان به دنبال رد صلاحیت ایشان و حتی ساقط کردن دولت روحانی هستند و بعید است امتیاز رفع حصر به رئیس جمهور کشورمان واگذار شود.

فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی گفت: قطعاً آقای روحانی به دنبال رفع حصر بوده اند و همواره به فکر معترضین به نتایج انتخابات ۸۸ بوده اند.

نگرانی از وضع جسمانی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد
محمد حسین کروبی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره آخرین وضعیت جسمانی و روحی محصورین گفت: براساس اطلاعات دریافتی از فرزندان آقای مهندس موسوی و خانم دکتر رهنورد، وضعیت روحی این دو بزرگوار خوب است، ضمن اینکه فرزندان آقای مهندس موسوی زیاد از وضع سلامتی آن ها راضی نیستند.

وی افزود: آقای کروبی از لحاظ روحی و جسمانی در وضع مطلوبی به سر می برند و خوشبختانه بیش از یک ماه است که پدر با عصا در خانه پیاده روی می کنند، و مشکل خاصی از لحاظ جسمانی ندارند.

علی رغم تداوم محدودیت های قبلی، شرایط بهتر از گذشته است
فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره محدودیت های حصر خانگی معترضین انتخابات سال ۸۸ اظهار داشت: محدودیت های قبلی از لحاظ ارتباطات آقایان کروبی و مهندس موسوی و دکتر رهنورد تداوم دارد.

محمد حسین کروبی خاطرنشان کرد: در مورد پدر، مأموران امنیتی در طبقه اول منزل پدرم مستقر هستند و ایشان به همراه مادرم در طبقه بالا به سر می برند و محدودیت ها همچنان برقرار است، ضمن اینکه شرایط البته بهتر از گذشته شده است.

برچسب ها
نوشته های مشابه
پیام موسوی خوئینی‌ها به کروبی
حسین کروبی آزاد شد
نامه حزب اعتماد ملی به رئیس قوه قضائیه درباره بازداشت محمدحسین کروبی
درخواست مهدی کروبی از دراویش اعتصاب‌کننده برای شکستن اعتصاب غذا
مهدی کروبی در حافظه مردم، انقلاب و تاریخ
نامه قائم مقام حزب اعتمادملی به ابراهیم رییسی: دستگاه قضا نقش اصلی را در رفع حصر دارد
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.