عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت:‌ مشکل جدی که آقای روحانی دارد این است که زمان و فرصت لازم را برای گفت‌وگو با جریانات سیاسی قرار نمی‌دهد و البته همکاران آقای روحانی نیز از این مشکل برخوردار هستند.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی  درباره وضعیت اقتصادی جامعه و وظیفه دولت در این خصوص اظهار داشت: وضعیت اقتصادی و معیشت جامعه امروز یک مسئله جدی و مهمی است که صرفاً نمی‌توان از دریچه اقتصاد به آن نگاه کرد.

وی افزود: وضعیت اقتصادی جامعه یک مسئله چند وجهی است و آثار آن نیز به همین شکل است؛ بنابراین بی‌توجهی به این مسئله عواقب غیرقابل پیش‌بینی برای جامعه به بار خواهد آورد.

حق‌شناس معتقد است بی توجهی به وضعیت اقتصادی جامه  اثرات غیرقابل پیش‌بینی به بار خواهد آورد بنابراین از تمامی کسانی که دارای مسئولیت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه بوده و یا اثرگذاری دارند، انتظار است که در این فضا منطبق با واقعیت جامعه ورود کرده و وارد تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری شوند.

عضو  حزب اعتماد ملی تأکید کرد: قطعاً در حوزه اقتصادی نقدهای جدی به دولت وارد است اما معتقدم که برای حل چنین مسئله پیچیده و گسترده‌ای دولت به تنهایی توان حل و فصل ماجرا را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه مجلس در کنار دولت و به عنوان یک پشتوانه قانونی و نظارتی باید حضور دقیق و همه جانبه خود را حفظ کند، تصریح کرد: ساختار قضایی نیز باید با همین رویکرد هوشیاری خود را حفظ کند.

به گفته حق‌شناس ابعادی سیاست خارجی نیز اثرگذاری خود را بر روی اقتصاد و معیشت مردم گذاشته است و تصمیمات در حوزه برون‌مرزی بر حوزه اقتصاد بی‌تأثیر نبوده و نیست،.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: ممکن است سخنرانی و اظهارنظر یک امام جمعه و یا توئیت یک شخصیت سیاسی نیز بر حوزه معیشت و اقتصادی مردم تأثیر بگذارد. بنابراین همه باید مراقبت کنیم که از کلیت مجموعه و کشور مراقبت و حفاظت شود تا خدای ناکرده، رقابت‌های جناحی و سیاسی فضا و فرصت را برای کسانی که کلیت جامعه و کشور را هدف قرار داده‌اند، فراهم نکند.

حق‌شناس درباره فاصله بین دولت با اصلاح‌طلبان که به تعبیر برخی از شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب به وجود آمده نیز گفت: آقای روحانی امروز نیازمند این است که با تمام گروه‌های سیاسی و مدنی مرتبط باشد و اصلاح‌طلبان در این مقوله از اولویت بیشتری برخودار هستند اما در عین حال معتقدیم رئیس جمهور باید با حامیان و منتقدان خود نشست داشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: مشکل جدی که آقای روحانی دارد این است که زمان و فرصت لازم را برای گفت‌وگو با جریانات سیاسی قرار نمی‌دهد و البته همکاران آقای روحانی نیز از این مشکل برخوردار هستند و خیلی متوجه این بخش نمی‌شوند.

انتهای پیام

  • منبع خبر : فارس