فواد شمس؛ اعتمادملی: شاید هیچ هنرمند عرصه موسیقی به اندازه خواننده سابق گروه پینک فلوید سیاسی نباشد. راجرز واترز یکی از سیاسی ترین خوانندگان جهان در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار نظر جنجالی کرده است. او گفته عاشق برنی سندرز است اما از هیلاری کلینتون می‌ترسد. او سندرز را کسی دانسته که حقیقت را […]

فواد شمس؛ اعتمادملی: شاید هیچ هنرمند عرصه موسیقی به اندازه خواننده سابق گروه پینک فلوید سیاسی نباشد. راجرز واترز یکی از سیاسی ترین خوانندگان جهان در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار نظر جنجالی کرده است. او گفته عاشق برنی سندرز است اما از هیلاری کلینتون می‌ترسد. او سندرز را کسی دانسته که حقیقت را می‌گوید و هیلاری کلینتون را اولین زن رئیس‌جمهوری نامیده که شاید بمب اتم لعنتی را پرتاب کند.
به گزارش اعتماد ملی به نقل از رولینگ استون، خواننده مشهور موسیقی راک و گروه پینک فلوید به حامیان برنی سندرز کاندیدای چپگرا و سوسیالیست دموکراتیک انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیوست.

راجبرز واترز که در میان عاشقان موسیقی راک محبوبیت بسیار زیادی دارد اعلام کرده است که برنی سندرز تنها کسی است که در رقابت های انتخاباتی آمریکا حقیقت را می گوید. واترز تاکید کرد:” به نظر من برنی سندرز آمده است که در مقابل میلیاردرها و بانک ها از حقوق مردم عادی دفاع کند. او حامی طبقه متوسط و کارگران کشورش است.”

راجرز واترز که شهروند بریتانیا است و طبیعتا نمی تواند درانتخابات آمریکا رای بدهد ابراز امیدواری کرده که برنی سندرز رای بیاورد، چون سال ها است که خصوصا بعد از جنگ جهانی دوم رسانه های بزرگ در مورد چپگرایی و سوسیالیسم دروغ های زیادی گفته اند. اما برنی سندرز در مورد سوسیالیسم حقیقت را می گوید و نشان می دهد.

راجرز واترز در همین گفت‌و‌گو در اظهار نظر جنجالی دیگری گفته است: هیلاری کلینتون شاید اولین رئیس جمهوری زنی باشد که بمب اتم لعنتی را پرتاب کند.
برنی سندرز در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طرف حزب دموکرات شرکت کرده است. او هم‌اکنون سناتور ایالت ورمونت است که صراحتا خودش را سوسیالیست دموکراتیک می نامد و اعلام کرده است که برای حمایت از حقوق مردم عادی و طبقه متوسط و کارگران وارد رقابت‌های انتخاباتی شده است. بر اساس نظرسنجی هایی که اخیرا منتشر شده؛ محبوبیت او رو به افزایش است، به صورتی که در برخی ایالت ها از جمله نیوهمپشایر و آیووا از رقیب اصلی خود یعنی هیلاری کلینتون هم جلو افتاده است. سندرز علاوه بر درخواست افزایش حقوق و دستمزد کارگران بر بهداشت رایگان همگانی و رایگان شدن تحصیل برای تمام شهروندان آمریکایی تاکید دارد. سندرز اعلام کرده که از حامیان حقوق زنان و اقلیت های نژادی در آمریکا است.