سیدرحیم ابوالحسنی، رییس دفتر سیاسی حزب اعتمادملی و عضو شورای مرکزی این حزب در تحلیل رفتار حسن روحانی در دولت دوازدهم گفت: باید توجه داشت آقای روحانی گزینه ما نبود بلکه مورد حمایت ما بود. هر چند ایشان بی‌وفایی کردند و صحبت‌های ایام انتخابات را به کل فراموش کرده‌اند. به نظر من آقای روحانی از جریان اصلاحات بسیار فاصله گرفته است.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، سید رحیم ابوالحسنی، درباره نقش اصلاح‌طلبان در کابینه دولت دوم حسن روحانی اظهارکرد: در حال حاضر هیچ وزیر اصلاح‌طلبی در کابینه دوازدهم حضور ندارد، اگر این افراد از سوی احزاب اصلاح‌طلب معرفی شده باشند بله ما می‌توانیم بگوییم جریان اصلاح‌طلب تا چه اندازه از عملکرد آنها راضی بوده است. اما زمانی که فقط آقای ربیعی در دولت یازدهم و یک مدت کوتاهی در دولت دوازدهم مشغول بود ما وزیر اصلاح‌طلبی را در کابینه دوازدهم نداشته‌ایم، چگونه می‌توانیم در مورد عملکرد آنها اظهار نظر کنیم.

وی گفت: اگر اصلاح‌طلبی را به این معنا در نظر بگیریم که راست سنتی نباشند، می‌توان آنها را اصلاح‌طلب نامید. من معتقدم که کابینه آقای روحانی اصلا اصلاح‌طلب نبود، چون احزاب و جریان اصلاح‌طلب آنها را معرفی نکردند. باید توجه داشت که جریان اصلاحات برخی از وزرا را قبول داشتند و این به معنای اصلاح‌طلب بودن آنها نیست. افرادی مانند آقای محمدجواد ظریف، وزیر خارجه که اصلاح‌طلبان ایشان را در هر دو دولت قبول داشتند.

رییس دفتر سیاسی حزب اعتمادملی افزود: تنها وزیر دولت دوازدهم که اصلاح‌طلب بود آقای ربیعی وزیر کار بود که ایشان نیز به خاطر انتقاداتی که نسبت به عملکرد ایشان وارد بود از دولت کنار گذاشته شد. از نظر من وزیری اصلاح‌طلب است که احزاب اصلاحات آن را معرفی کرده باشند و مسئولیت آن را بپذیرند و تعریف احزاب اصلاح‌طلب هم برای ما روشن است، یعنی آنهایی که عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان هستند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، خاطر نشان کرد: برخی از وزرا گزینه جریان راست بودند و عده‌ای هم گزینه جریان «اعتدال و توسعه» و تعدادی هم گزینه خود آقای روحانی بودند. بنابراین نمی‌توان گفت این وزرا، گزینه اصلاح‌طلبان بوده‌اند. ما در کابینه دوازدهم آقای روحانی وزیری نداشتیم بنابراین مسئولیتی هم در قبال آنها نداریم. من معتقدم آقای روحانی یک گردش به سمت جریان متمایل به راست انجام داده است. البته ما از انتخاب خود پشیمان نیستیم چون چاره‌ای نداشتیم.

 

ابوالحسنی ادامه داد: باید توجه داشت آقای روحانی گزینه ما نبود بلکه مورد حمایت ما بود. هر چند ایشان بی‌وفایی کردند و صحبت‌های ایام انتخابات را به کل فراموش کرده‌اند. به نظر من آقای روحانی از جریان اصلاحات بسیار فاصله گرفته است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : روزنامه ابتکار