اعتماد ملی:  ‘بشار اسد’ در گفت و گو با هفته نامه ‘ساندی تایمز’ افزود :حملات هوایی انگلیس وفرانسه در سوریه به دلیل عدم همکاری با دولت سوریه ،غیرقانونی است اما روسیه پیش از هر گونه مداخله نظامی در کشور ما، دولت قانونی سوریه را در جریان گذاشت وسپس نیروهای خود را به سوریه اعزام کرد. […]

اعتماد ملی:  ‘بشار اسد’ در گفت و گو با هفته نامه ‘ساندی تایمز’ افزود :حملات هوایی انگلیس وفرانسه در سوریه به دلیل عدم همکاری با دولت سوریه ،غیرقانونی است اما روسیه پیش از هر گونه مداخله نظامی در کشور ما، دولت قانونی سوریه را در جریان گذاشت وسپس نیروهای خود را به سوریه اعزام کرد.
اسد در ادامه تاکید کرد که انگلیس و فرانسه از ابتدا نوک پیکان حمایت از تروریسم در سوریه بوده اند ، نه اراده مبارزه با تروریسم را دارند و نه درک درستی از نحوه شکست دادن آن.
وی ادعای ‘دیوید کامرون’ نخست وزیر انگلیس در مورد حضور ۷۰ هزار جنگجوی موسوم به مخالفان میانه رو در سوریه را دروغ وحلقه ای از زنجیره دروغ ها و تحریف حقایق دانست وگفت که روسیه پیشتر از کشورهای غربی خواسته بود اطلاعاتی در مورد مکان این نیروها وسران آن ها ارائه دهند اما پاسخی دریافت نکرد.
رییس جمهوری سوریه با بیان این که ائتلاف ضد تروریسم به فرماندهی آمریکا واقعی نیست، افزود: این ائتلاف هیچ موفقیت ملموسی نداشته است و به همین علت سوریه وقت خود را با بحث درباره اقدامات ائتلاف آمریکا هدر نمی دهد و صرف نظر از مسایل حاشیه ای به مبارزه با تروریسم ادامه می دهد.
وی حمایت نامحدود برخی کشورها از تروریست ها را عامل طولانی تر و پیچیده تر شدن بحران سوریه دانست و گفت گروه های تروریستی در سوریه و از جمله داعش وجبهه النصره ، یکی هستند زیرا از ایدئولوژی منحرف وتاریک وهابیت پیروی می کنند.
اسد در ادامه تاکید کرد که به اعتراف تونی بلر، انگلیس وفرانسه به ظهور داعش وجبهه النصره در عراق وسوریه کمک کرده اند .
رییس جمهوری سوریه در خصوص تفاوت های جبهه النصره وداعش واینکه کدامیک برای غرب خطرناکتراند گفت : آن ها در همه زمینه ها با هم همکاری می کنند بنابراین نمیتوان گفت کدامیک خطرناکتر است زیرا ذهنیت وافکار هر دو یکسان است و هر دو به شبکه القاعده وابسته هستند وتفاوتی جز در اسم وبرخی جزییات فرعی ندارند.