در نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب اعتمادملی، سعدالله نصیری قیداری، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی به عنوان رییس دفتر فرهنگی این حزب انتخاب شد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، سعدالله نصیری قیداری، عضو کمیته ملی یونسکو، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و رییس انجمن نجوم ایران در سال ۱۳۳۸ در شهرستان قیدار متولد شد.

نصیری قیداری لیسانس خود در رشته فیزیک را از دانشگاه شیراز گرفت و در ۱۳۶۷ توانست فوق‌لیسانس خود را با دفاع از پایان‌نامه خود به عنوان وجوه طبیعی نوسانات سیالات در حضور میدان مغناطیسی از همان دانشگاه دریافت کند. او در سال ۱۳۷۱ با تز مکانیک کوانتومی در فضای فاز زمینه دکتری خود را گرفت و در پی آن به عنوان استادیار در دانشگاه شیراز مشغول به تدریس شدريال پس از آن به عنوان استاد دانشگاه زنجان معرفی شد و مدتی بعد هم به عضویت هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی درآمد.

او در جریان انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی از طرف حزب اعتماد ملی کاندیدای نمایندگی از حوزه انتخابیه زنجان، طارم بود که توانست در مرحله اول با کسب ۳۲٫۹۵ درصد آرا به عنوان کاندیدای اول شهرستان‌های زنجان، طارم به نمایندگی انتخاب شود و در مجلس هشتم به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات، نایب رئیس فراکسیون دانشگاهیان و مدیر کمیته فرهنگی و اجتماعی فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی فعالیت کرد.

نصیری قیداری در در ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ با حکم جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به عنوان معاون حقوقی و پارلمانی وزارت علوم منصوب شد، او در ۲۸ آذر ۱۳۹۲ نیز با حکم دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

او که در آخرین فعالیت اجرایی اش دبیرکلی کمیته ملی یونسکو بود، هم اکنون عضو این کمیسیون است و در مجمع عمومی حزب اعتمادملی در ششم مهرماه توانست با اخذ۱۹۵ رای به عنوان عضو شورای مرکزی این حزب انتخاب شود.

پایان پیام