در نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب اعتمادملی، دکتر سیدرحیم ابوالحسنی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران به عنوان رییس دفتر سیاسی این حزب انتخاب شد.

 

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، دکتر سیدرحیم ابوالحسنی، نامی آشنا برای اهالی سیاست است، او سال هاست که در سیاسی‌ترین دانشکده دانشگاه تهران تدریس می‌کند و بسیاری از چهره‌های سیاسی به ویژه چهره های جوان از شاگردان او بوده‌اند.

ابوالحسنی که در حال حاضر قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است، در سال ۱۳۳۷ در بخش بندپی شهرستان بابل متولد و از دوران نوجوانی وارد فعالیت های سیاسی و اجتماعی شد.

عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه­ها از جمله سوابق تشکیلاتی ابوالحسنی قبل از ورود به حزب اعتمادملی است. او از سال ۱۳۸۵ به عضویت شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درآمد و از سال ۱۳۸۷ به عنوان رییس دفتر سیاسی این حزب فعالیت خود را آغاز کرد.

ابوالحسنی در مجمع عمومی حزب اعتمادملی با ۳۰۸ رای دوباره به عنوان عضو شورای مرکزی این حزب انتخاب شد و در نخستین جلسه شورای مرکزی جدید اعتماد ملی بار دیگر با رای اعضای شورای مرکزی به عنوان  رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی انتخاب شد.

مدیرکلی امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرگروه علوم سیاسی دانشگاه تهران، مدیردفتر مطالعات سیاسی استان ها در وزارت کشور، مدیرگروه پژوهشی جهاد دانشگاهی، مدیرکل آموزش دانشگاه تهران و … از جمله سوابق اجرایی ابوالحسنی است.

پایان پیام