اعتماد ملی : درپی اعدام شیخ نمر، از روحانیون شیعه و معترض به اقدامات دولت سعودی، شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام آل سعود، خواستار برخورد جامعه بین‌المللی با این اقدامات شد. همچنین در بخشی از این بیانیه، نسبت به حمله به سفارت و کنسولگرلی عربستان و […]

اعتماد ملی : درپی اعدام شیخ نمر، از روحانیون شیعه و معترض به اقدامات دولت سعودی، شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام آل سعود، خواستار برخورد جامعه بین‌المللی با این اقدامات شد. همچنین در بخشی از این بیانیه، نسبت به حمله به سفارت و کنسولگرلی عربستان و اقدامات خارج از عرف و قاعده، اعتراض شده است. متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم رب شهداء و الصدیقین

سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
آن‌هایی که ظلم می‌کنند، بدانند که واژگون می‌شوند، چه واژگون شدن سختی!
خبر اعدام مجاهد منتقد حکومت عربستان سعودی، حضرت آیت الله شیخ نمر باقر النمر، قلب میلیون‌ها پیرو اهل بیت(ع) را در سرتاسر این جهان پهناور به درد آورد. روحانی جلیل القدری که تا نیل به اهدافش که حق طبیعی هر شهروند است، از پای ننشست و در این راه جان خود را نیز وقف کرد. بی‌شک با شهادت شیخ نمر، نهضت استبداد ستیزی در کشور عربستان سعودی متوقف نشده و با قدرت هرچه بیشتر به راه خود ادامه خواهد داد.
شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، این واقعه دل‌خراش را به یکایک شیعیان جهان تسلیت گفته و ضمن امیدواری برای پایان یافتن هرگونه برخورد حذفی با اندیشه مخالف، از مراجع بین المللی درخواست دارد تا با دقت بیشتری به اقدامات ناقضان حقوق بشر در عربستان سعودی بنگرند.
همچنین امیدواریم اقدامات نسنجیده برخی افراد در حمله به سفارت و کنسولگری عربستان که کاری خارج از قواعد حقوق بین‌الملل است، باعث نشود اصل حادثه به حاشیه رفته و انگشت‌های اتهام، به جای عربستان، به سوی ایران نشانه رود. انتظار می‌رود مسئولان با درایت و تدبیر، از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته