اعتماد ملی:  اعضای شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی به مناسب فرارسیدن نوروز، طی دیداری با حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا، قائم‌مقام این حزب به بیان اهم فعالیت‌ها در سال گذشته، نقاط قوت و نقاط ضعف خود پرداختند. به گزارش اعتماد ملی، در ابتدای مراسم حجت نظری رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، […]

اعتماد ملی:  اعضای شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی به مناسب فرارسیدن نوروز، طی دیداری با حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا، قائم‌مقام این حزب به بیان اهم فعالیت‌ها در سال گذشته، نقاط قوت و نقاط ضعف خود پرداختند.

به گزارش اعتماد ملی، در ابتدای مراسم حجت نظری رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتماد ملی، ضمن تشکر از حضور حداکثری اعضای شاخه جوانان این حزب در مراسم و تبریک سال نو، از ۷ عضو شورای مرکزی حزب که در جلسه حضور داشتند نیز بابت تکریم به جوانان تشکر کرد.
او در ادامه از بزرگان حاضر در جلسه خواست که برخلاف رسم این قبیل مراسم‌ها که بزرگان می‌گویند و جوانان گوش می‌دهند، این بار جوانان بگویند بزرگان گوش دهند تا هم فرصتی باشد که جوانان حزب به بیان نظرات خود بپردازند و هم بزرگان صحبت‌ها آن‌ها را شنیده و پاسخ خواست‌ها، پرسش‌ها و چاره مشکلات آن‌ها را بگویند.

نظری همچنین به طرح برخی دغدغه‌های جوانان پرداخت و با اشاره به عدم به‌کارگیری جوانان در کرسی‌های دولتی، خواستار اهتمام بزرگان جهت جوان‌سازی شوراهای اسلامی شهر و روستا شد.
در این دیدار که نمایندگان جوان قریب به‌اتفاق استان‌ها حضور داشتند، اعضای شاخه جوانان و دانشجویان استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، کرمان، زنجان، کرمانشاه، مازندران، تهران، گیلان، گلستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان به ایراد سخن پرداخته و مشکلات و دغدغه‌های کشوری و استانی خود را مطرح کردند.

پس از از پایان سخنان اعضای شاخه جوانان و دانشجویان، دکتر رسول منتجب نیا، قائم‌مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی، بیانات خود را با تبریک عید و آرزوی آزادی محصورین آغاز کرد.

آزادی زندانیان سیاسی
او با ابراز تأسف از اینکه این ششمین سال است که دبیر کل حزب اعتماد ملی و دو عزیز دیگر در حصر هستند گفت: این دغدغه و نگرانی ما است که زودتر این وضعیت تمام شود و ما از خدا می‌خواهیم که هرچه زودتر مقدمات رفع حصر حجت‌الاسلام کروبی و مهندس موسوی و خانم زهرا رهنورد مهیا شود و ایشان آزاد شوند و همچنین زندانیان سیاسی دربند هم آزاد شوند. شادی ما آن زمانی است که هیچ‌کس به دلیل تفکرش و اظهار نظراتش در حصر و زندان نباشد.

اعتماد ملی، سرمایه ای در سطح کشور
منتجب نیا حضور جوانان در این حزب و سایر احزاب را به دلیل علاقه به فعالیت تشکیلاتی و تحزب در کشور دانست و گفت: علی‌رغم مخالفت‌هایی که با تحزب وجود دارد و کارشکنی‌هایی که می‌شود، ما شاهد این حضور قابل‌توجه و گسترده هستیم و این بسیار ارزشمند است. همچنین حضور گسترده شما جوانان در حزب اعتماد ملی، نشانه این است که حزب اعتماد ملی به‌عنوان یک سرمایه در سطح ملی محسوب می‌شود.

قائم‌مقام حزب اعتماد ملی در ادامه تصریح کرد: امروز مساله تحزب تبدیل به یک مساله بدیهی شده است؛ یعنی چاره‌ای جز سوق پیدا کردن به سمت تحزب نیست و دلیل آن‌هم این است که تحزب تنها راه جلوگیری از استبداد و دیکتاتوری و فرد محوری است. حزب به‌عنوان یک دولت در سایه است. تشکیلاتی است که برای آینده کشور برنامه دارد و افراد مناسب را برای اجرای آن برنامه‌ها پرورش داده و در اختیار دارد. اگر احزاب تشکیل شوند دیگر با مشکل پیدا کردن نفر مناسب برای سمت‌های سیاسی و مدیریتی مواجه نیستیم. اگر حزب قوی باشد، دولت‌ها برای پیدا کردن فرد مناسب به احزاب مراجعه می‌کنند. در کشورهای بیشتر توسعه‌یافته، افراد به حزب رأی می‌دهند نه شخص. در ایران هم در انتخابات اخیر مجلس ما شاهد این امر به‌خصوص در تهران بودیم که در شرایطی که افراد شاخص اصلاحات رد صلاحیت شده بودند و کسانی که در لیست بودند را عموماً کسی نمی‌شناخت مردم آمدند و به‌کل لیست رأی دادند. این رأی دادن به لیست در شرایطی بود که اگر از رأی‌دهندگان سؤال می‌شد چند نفر از اعضای لیست امید را می‌شناسید، قطعاً بیش از چند نفر آن‌ها را نمی‌شناختند و به بقیه لیست به دلیل اعتمادی که به اصلاح‌طلبان داشتند رأی دادند. درواقع مردم به پشتوانه این لیست رأی دادند. این یعنی رأی دادن به‌صورت حزبی.

عزیزان در حصر سرمایه‌بزرگی هستند
او در ادامه با اشاره به دلایل پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس گفت: نباید غفلت کنیم که علت اصلی پیروزی اصلاح‌طلبان در این انتخابات، سرمایه بزرگی است که عزیزان ما در حصر ایجاد کردند. نباید تصور کرد که عزیزان محصور ما منزوی شدند، آن‌ها یک قدرت قوی هستند و یک پشتوانه قوی برای ما هستند. همین‌که جناب آقای کروبی و پس از ایشان آقای مهندس موسوی اعلام می‌کنند که صندوق بیاورید ما می‌خواهیم رأی بدهیم، مردم خودشان می‌فهمند که اهمیت این موضوع چقدر است. نقش این عزیزان که بیشترین هزینه را پرداخته‌اند، بسیار باارزش است. البته تلاش و نقش بقیه بزرگان هم به‌نوبه خود باارزش است.

رسول منتجب نیا در ادامه گفت: اعتماد ملی در بدو تأسیس قصد داشت که یک حزب به‌تمام‌معنا باشد. حضرت حجت‌الاسلام کروبی قصد تشکیل یک حزب دولتی و حکومتی و مانند آن را نداشتند. ایشان می‌خواستند که اعتماد ملی نیرو جذب کند و نیرو بسازد. حالا ما با تمام مشکلاتی که بعد سال ۸۸ داشتیم، با کمک شما جوانان کار را جلو می‌بریم و امید داریم که شرایط به‌مراتب بهتر از گذشته باشد و امسال شاهد یک تحول گسترده و عمیق در حزب خواهیم بود. ما به خاطر انتخابات، چند ماه کمتر به فعالیت‌های حزبی پرداخته‌ایم والان که به حمدالله انتخابات تمام‌شده است، باید به دنبال تحزب برویم تا بتوانیم دموکراسی و آزادی را در مملکت حفظ کنیم. ما باید با دست‌خالی و با همین مشکلات موجود، کار را پیش ببریم.

قائم‌مقام دبیر کل حزب اعتماد ملی ادامه داد: ائتلاف مخصوص زمان انتخابات است و فرع بر تحزب است. احزاب‌ باید تشکیل و تقویت شوند و قدرت به دست بیاورند و آن‌وقت، در انتخابات بیایند و در کنار هم ائتلاف کنند و باهم تصمیم بگیرند. وقتی احزاب نباشند، ائتلاف معنا ندارد و ما باید تمام تلاش کنیم که حزبمان هرروز قوی‌تر از روز گذشته شود و این مهم، تنها با کمک شما جوانان محقق خواهد شد.
پس از سخنان حجت‌الاسلام منتجب نیا، آقایان محمدجواد حق‌شناس، رئوف قادری، سید ابراهیم امینی، سید رحیم ابوالحسنی و حمیدرضا کارگر نیز هر یک به بخشی از دغدغه‌های جوانان حاضر و نیز مسائل روز سیاسی کشور پرداخته و راهکارهایی برای تقویت تحزب عنوان کردند. الیاس حضرتی دیگر عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز که در جلسه حضور داشت، به دلیل ضیق وقت و پیش از رسیدن موعد سخنرانی مجبور به ترک جلسه شد.