فریده اولاد قباد در همایش فرهنگیان اصلاح طلب، اولین مطالبه معلمان را آزادی هر چه سریعتر معلمان دربند خواند و گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، این مساله را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد. به گزارش اعتماد ملی، فریده اولاد قباد، کاندیدای اصلاح‌طلبان تهرن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، توجه ویژه […]

فریده اولاد قباد در همایش فرهنگیان اصلاح طلب، اولین مطالبه معلمان را آزادی هر چه سریعتر معلمان دربند خواند و گفت که در صورت پیروزی در انتخابات، این مساله را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
به گزارش اعتماد ملی، فریده اولاد قباد، کاندیدای اصلاح‌طلبان تهرن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، توجه ویژه به بودجه آموزش و پرورش با رويکرد بهبود سطح معیشت فرهنگیان را از دیگر برنامه‌های خود بر‌شمرد و گفت: باید تبعیض‌های ناروا در حقوق و مزایای فرهنگیان شاغل و بازنشسته با سایر کارکنان دولت رفع شود.
وی تأکید کرد: همترازی سطح حقوق بازنشستگان به‌ویژه بازنشستگان سنوات قبل، با شاغلین باید اجرایی شود. همچنین همه فرهنگیان شاغل و بازنشسته باید از بیمه درمانی موثر و کارآمد متناسب با شأن خود بهره‌مند شوند.
اولاد قباد، رفع هرگونه تبعیض در اجرای دقیق و عملیاتی نظام هماهنگ پرداخت، از جمله بند ۵ ماده ۶۸ قانون خدمات کشوری را از جمله مطالبات به حق معلمان خواند و افزود: اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان و پرداخت به موقع، کامل و عادلانه پاداش بازنشستگی، از دیگر برنامه‌های من در صورت انتخاب شدن است.
این کارشناس امور بانوان و جوانان آموزش و پرورش با بیان اینکه فضای آموزش و پرورش باید امن باشد نه امنیتی؛ تصریح کرد: نباید فضای امنیتی بر آموزش و پرورش حاکم شود بلکه باید امنیت فرهنگی در این نهاد مقدس برقرار شود.
وی ابراز امیدواری کرد اِعمال فشار علیه کانون های صنفی فرهنگیان و موانع موجود در مسیر فعالیت آنها هر چه زودتر رفع شود.

کسی نمی‌تواند بانوان ایرانی را از حضور در ورزشگاه‌ها منع کند
عضو ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان گفت: برای رفع هرگونه خشونت علیه زنان، رفع نابرابری های جنسیتی، فراهم کردن زمینه حضور زنان در ورزشگاه ها و حمایت از تشکل های فعال در حوزه زنان تلاش خواهم کرد.
فریده اولاد قباد، کاندیدای اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات مجلس، در همایش بانوان سرزمین امید، از جمله برنامه های خود در حوزه زنان را پیگیری همه حقوق زنان از جمله حق بیمه زنان خانه دار، پیگیری افزایش مرخصی زایمان برای عموم بانوانِ شاغل در دولت و شرکت‌های خصوصی و کاهش ساعات کاری زنان شاغل در ادارات، بیان کرد.
این نامزد ائتلاف فراگیر اصلاح طلبان افزود: ایجاد اشتغال برای زنان بی‌سرپرست، افزایش امکانات ورزشی و تفریحیِ مختص بانوان را از جمله برنامه‌های خود خواند.
وی ضمن تأکید بر پیگیری خود برای فراهم کردن زمینه حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: بانوان هم مثل آقایان به محیط‌های ورزشی و پرهیجان نیاز دارند؛ آن‌ها هم مانند آقایان، علاقمند به تماشای فوتبال و والیبال در ورزشگاه ها هستند.
وی با تاکید بر زمینه‌سازی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، تصریح کرد: به جای منع کردن بانوان از حضور در ورزشگاه ها، باید قوانین و مقرراتی وضع شده و تسهیلاتی فراهم شود که زنان به گونه‌ای در ورزشگاه ها حضور داشته باشند که حرمت و شأن اجتماعی شان حفظ شود.
اولاد قباد در پایان، از همه زنان تهرانی خواست برای تغییر نگاه سنتیِ حاکمیت نسبت به خود، حتما هفتم اسفند ماه در انتخابات شرکت کرده و به لیست امید، آرامش و رونق اقتصادی رأی دهند.