سعید لیلاز، اقتصاددان و عضو ارشد حزب کارگزارن سازندگی در نشست دفتر اقتصادی حزب اعتمادملی گفت: موج دوم تحريم ها بسيار جدي و گسترده تر از موج اول تحريم ها در راه است و زندگي بسياري را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

به گزارش خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، سعيد ليلاز، اقتصاددان و عضو حزب کارگزاران سازندگی در نخستین جلسه از سلسله نشست های اقتصادی حزب اعتمادملی که در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد، گفت: موج دوم تحريم ها بسيار جدي و گسترده تر از موج اول تحريم ها در راه است و زندگي بسياري را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ليلاز با اشاره به اينكه از ١٠٠ واحد پولي در جهان حدود ٦٢ واحد آن به صورت دلار است، ادامه داد: امريكا در حدود ١٨ درصد از سهم اقتصاد دنيا را در اختيار دارد كه اين موضوع سبب مي شود اتحاديه اروپا در روابطش با ايران در دوران تحريم، با مشكلات جدي دست و پنجه نرم كند.

اين اقتصاددان اظهار كرد: بيشتر بانك هاي دنيا در اختيار امريكا قرار دارد و اين موضوع نيز در دوران تحريم وضعيت كشور ايران را تحت الشعاع قرار مي دهد.

ليلاز با اشاره به اينكه نگراني جدي درباره دولت وجود دارد ادامه داد: در حال حاضر انتقادات دلسوزانه اي نسبت به رفتار دولت درباره تحريم ها وجود دارد.

این اقتصاددان در مورد لايحه بودجه ٩٨ گفت: لايحه بودجه امسال بي هويت ترين لايحه بودجه كشور است. من وقت خودم را صرف مطالعه بودجه نميكنم چرا كه اين بودجه در مجلس و بعد شوراي نگهبان تغيير مي كند. من عملكردها را نگاه ميكنم.

پایان پیام