در نخستین جلسه شورای مرکزی جدید حزب اعتمادملی، محمدرئوف قادری، نماینده اسبق مردم اورامانات به عنوان رییس دفتر اجتماعی این حزب انتخاب شد.

 

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، محمدرئوف قادری که درحال حاضر با حکم محمدعلی نجفی شهرداری وقت تهران به عنوان مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب فعالیت می‌کند، یکی از اعضای اهل سنت شورای مرکزی حزب اعتمادملی است که در سال ۱۳۴۲ در شهرستان روانسر کرمانشاه متولد شد.

قادری، سابقه نمایندگی مردم پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی و اورامانات کرمانشاه در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی را در کارنامه دارد و یکی از پیشگامان دفاع از حقوق اهل سنت و اقلیت های مذهبی در کشور است. مشاور رئیس مجلس در امور شهروندان کرد و اهل سنت و مشاور وزیر بازرگانی از دیگر سوابق قادری است.

تدوین بیانیه اقوام و مذاهب از جمله اقدامات محمدرئوف قادری  است و از او به عنوان اولین نویسنده و مطرح کننده مطالبات اقوام و مذاهب پس پیروزی انقلاب اسلامی یاد می شود. قادری این مطالبات را از سال ۱۳۷۶ در قالب بیانیه اقوام و مذاهب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران ارائه داده است و افرادی همچون سیدمحمدخاتمی، مهدی کروبی، میرحسین موسوی و حسن روحانی از جمله امضاکنندگان این بیانیه در مبارزات انتخاباتی هستند.

قادری که تلاش های فراوانی برای تساوی و برابری حقوق تمامی اقوام و مذاهب داشته است،چندی پیش در انتقاد از واژه اقلیت برای اقوام و پیروان مذاهب دیگر گفته بود: برای یک ملت یک پارچه و متحد استفاده از واژه اقلیت و اکثریت قومی زیبنده و به صلاح نیست، زیرا هیچ قومی در کشور به تنهایی اکثریت نیست و اقوام ایرانی اعم از کُرد و لر و فارس و آذری و ترکمن و عرب و بلوچ و … در کنار یکدیگر ایران بزرگ را تشکیل داده اند.

عضویت در حزب اعتمادملی، معاونت امور اقوام و مذاهب ستادمهدی کروبی در انتخابات دهم ریاست جمهوری. نایب رئیس کمیسیون اقتصاد و بازگانی مجلس پنجم. ناظر مجلس شورای اسلامی در ستاد بازسازی کل کشور. نماینده ایران در کنفراس جهانی بین المجالس در روسیه. رئیس گروه اعزامی بازگانی ایران به بنگلادش و افتتاح نماشیگاه بین المللی داکا. عضو سابق شواری عالی جزب همبستگی. عضو شورای رهبری جبهه متحد کرد و عضو کانون و مجمع نمایندگان ادواری مجلس از جمله دیگر سوابق قادری است.

وی که دارای مدرك دكترای مديريت استراتژيك در مجمع عمومی حزب اعتمادملی در ششم مهرماه ۹۷ با ۳۱۳ رای به عنوان عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی انتخاب شد و در نخستین جلسه شورای مرکزی جدید این حزب نیز به عنوان رییس دفتر اجتماعی حزب اعتمادملی انتخاب شد.

پایان پیام