در روز جلسه استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی هر سه فراکسیون مجلس از جمله فراکسیون امید تصمیم گرفتند که به استیضاح رای منفی بدهند،اما استیضاح وزیر اقتصاد رای آورد و این نشان از این بود که اعضای فراکسیون‌های سه‌گانه خلاف تصمیم‌ فراکسیون‌های متبوع خود عمل کردند. در این میان تنها الیاس حضرتی، قائم مقام […]

در روز جلسه استیضاح وزیر اقتصاد و امور دارایی هر سه فراکسیون مجلس از جمله فراکسیون امید تصمیم گرفتند که به استیضاح رای منفی بدهند،اما استیضاح وزیر اقتصاد رای آورد و این نشان از این بود که اعضای فراکسیون‌های سه‌گانه خلاف تصمیم‌ فراکسیون‌های متبوع خود عمل کردند. در این میان تنها الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتمادملی و نماینده مردم تهران بود که به دلیل مخالفت با تصمیم فراکسیون امید از آن استعفا داد و سپس در مخالفت با وزیر اقتصاد سخنرانی هم کرد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، محمدعلی وکیلی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و فراکسیون امید خبر داد که درباره استعفای الیاس حضرتی و مسائل پیش‌آمده در جلسه استیضاح وزیر اقتصاد در جلسه امروز هیات رئیسه‌ فراکسیون امید بحث و بررسی صورت گرفته است.

او درباره بررسی وضعیت استعفای الیاس حضرتی گفت: «امروز در جلسه هیات رئیسه فراکسیون امید این موضوع بررسی شد. با توجه به کار اخلاقی که آقای حضرتی کرده بود و برای اینکه تمرد به حساب نیاید و حرمت فراکسیون حفظ شود اول استعفا دادند و بعد به عنوان مخالف وزیر اقتصاد صحبت کردند، و همچنین با توجه به نقش کلیدی که آقای حضرتی در فراکسیون امید دارند، جمع‌بندی هیات رئیسه این شد که با این استفعا مخالفت شود.»

او افزود: «بنا شد این موضوع را من به اطلاع ایشان برسانم.»

وکیلی درباره تمرد سایر اعضای فراکسیون امید از تصمیم این فراکسیون در استیضاح وزیر اقتصاد عنوان کرد: «در ارتباط با دیگر اعضایی که از نظر فراکسیون تمرد داشتند بحث شد و از آنها گلایه شد که چرا اعضای فراکسیون خلاف تشکیلات عمل کردند.»

او اظهار داشت: «تفاوت دیگر اعضا با آقای حضرتی این بود که ایشان استعفا و مخالفت خود را ابراز کردند، اما دیگر اعضا این‌گونه عمل نکردند. به همین دلیل قرار شد کمیته داوری فراکسیون راجع به دیگر اعضا ورود داشته باشد.»

پایان پیام