اعتماد ملی: عصر سه شنبه سرای اهل قلم میزبان جمعی از فعالین سیاسی از جمله محمدحسین کروبی فرزند مهدی کروبی و نیز قاسم شعله سعدی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بود. به گزارش اعتماد ملی، در این جلسه که با هدف آسیب شناسی و بررسی وقایع انتخابات سال ۸۸ برگزار شده بود، فرزند ارشد […]

اعتماد ملی: عصر سه شنبه سرای اهل قلم میزبان جمعی از فعالین سیاسی از جمله محمدحسین کروبی فرزند مهدی کروبی و نیز قاسم شعله سعدی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بود.
به گزارش اعتماد ملی، در این جلسه که با هدف آسیب شناسی و بررسی وقایع انتخابات سال ۸۸ برگزار شده بود، فرزند ارشد نامزد انتخابات ۸۸ با اشاره به وقایع آن انتخابات گفت: واقعه سال ۸۸، مهمترین اتفاق بعد از انقلاب اسلامی بود اما متاسفانه به‌خاطر فضای سنگینی که بعد از این حادثه بوجود آمد، این امکان فراهم نشد که حوادث قبل و بعد از انتخابات، مورد بررسی قرار گیرد.
محمدحسین کروبی برای سنجش میزان واقعی آراء محمود احمدی نژاد در دو انتخابات ۸۴ و ۸۸ ریاست جمهوری، ابراز امیدواری کرد که «احمدی نژاد برای انتخابات سال ۹۶ تایید صلاحیت بشود تا میزان واقعی آراء او در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ معلوم شود.» و ادامه داد: در انتخابات سال ۸۸، اصلاح طلبان از قبل همه چیز را از دست داده بودند و چیزی در اختیار نداشتند. از شاهکارهای برخی از این اصلاح طلبان آن بود که شورای شهر دوم و سپس مجلس هفتم و در نهایت ریاست جمهوری را در اختیار اصولگرایان قرار دادند.
فرزند رئیس مجلس ششم در بخش پایانی صحبت های خود، با انتقاد از آرایش سیاسی جریان اصلاحات در انتخابات ۸۴، گفت: برخی از اصلاح طلبان صاحب نفوذ در دولت اصلاحات، با طرح این مسئله که پرچم اصلاحات به‌دست کروبی نباید بیافتد و هر کسی رای بیاورد از کروبی بهتر است، عملا راه را برای دخالت نیروهای نظامی هموار کردند و به‌علت ضعف وزارت کشور دولت اصلاحات، تهران و اصفهان و قم، سرنوشت انتخابات را تغییر داد.
محمدحسین کروبی ابراز امیدواری کرد که جریان اصلاحات از عملکرد گذشته خود درس عبرت گرفته باشد تا در انتخابات ۹۶ به نتیجه مطلوب برسند.