عتماد ملی: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مجلس بستگی به نگاه شورای نگهبان دارد؛ اگر بسیاری از افراد خوش فکر و اصلاح‌طلب رد صلاحیت شوند، مشارکت مردم پایین می‌آید و مجلسی در نهایت ماند همین مجلس نهم داریم به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایلنا علی مطهری عصر امروز در جلسه […]

عتماد ملی: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات مجلس بستگی به نگاه شورای نگهبان دارد؛ اگر بسیاری از افراد خوش فکر و اصلاح‌طلب رد صلاحیت شوند، مشارکت مردم پایین می‌آید و مجلسی در نهایت ماند همین مجلس نهم داریم

به گزارش اعتماد ملی به نقل از ایلنا علی مطهری عصر امروز در جلسه پرسش‌ و پاسخ با دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در ارتباط با سئوالی در مورد جایگاه جنبش دانشجویی و رابطه قدرت با دانشجویان اظهار کرد: برای اینکه به نقش دانشجو در تحولات جامعه پی ببریم به قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ اشاره می‌کنم، قیام ۱۵ خرداد سریع سرکوب شد که علت آن نپیوستن دانشجویان بود، اما در سال ۱۳۵۷ وقتی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید دانشجویان نقشی اساسی داشتند، بنابراین دانشجویان وظیفه نقد و انتقاد دارند.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد کارنامه مجلس نهم نیز بیان کرد: مجلس نهم دو سال در دولت دهم و دو سال در دولت یازدهم بود. در دو سال دولت دهم نظارتی دیده نمی‌شد.

این نماینده مجلس در ارتباط با موضوع حصر نیز اظهار کرد: اگر یک مجلس قوی و دارای نمایندگان مستقل و آزادی داشته‌ باشیم این موضوع قابل حل است، اما نمایندگان جرات  زدن این حرف ها را ندارند.

مطهری بیان کرد: انتخابات مجلس بستگی به نگاه شورای نگهبان دارد؛ اگر بسیاری از افراد خوش فکر و اصلاح‌طلب رد صلاحیت شوند، مشارکت مردم پایین می‌آید و مجلسی در نهایت ماند همین مجلس نهم داریم.

وی متذکر شد: در بحث حصر می‌گوییم قانون اجرا شود و کل حرف ما در این چند سال این است، ما کاری خلاف قانون اساسی نباید انجام دهیم و قانون اساسی نیز بازداشت و حصر و حبس افراد را بدون حکم دادگاه جایز نمی‌داند و حتی عامل این کار را مستحق مجازات می‌داند و ما هم خواستار اجرای قانون هستیم، همه عوامل دست‌اندرکار سال ۸۸ هم از احمدی‌نژاد و هم این آقایانی که در آن نقش داشتند باید با هم رسیدگی و اجرای عدالت شود.

نماینده مردم تهران در ارتباط با برجام نیز تأکید کرد: اجرای برجام آثار سیاسی و اقتصادی داشته و جایگاه جمهوری اسلامی را در جهان بالا برده و احساس من این است که به همت دولت و بستگی به مجلس آینده دارد.