اعتماد ملی: معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان محیط طیست، در جلسه سخنرانی در دانشگاه یزد درباره رفع حصر، آزادی زندانیان سیاسی و برداشته شدن محدودیت‌ها اظهار نظر کرد. به گزارش خبرنگار اعتماد ملی، معصومه ابتکار که به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه یزد سخنرانی می کرد. در واکنش به اظهار تاسف مجری برنامه […]

اعتماد ملی: معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان محیط طیست، در جلسه سخنرانی در دانشگاه یزد درباره رفع حصر، آزادی زندانیان سیاسی و برداشته شدن محدودیت‌ها اظهار نظر کرد.

به گزارش خبرنگار اعتماد ملی، معصومه ابتکار که به مناسبت ۱۶ آذر در دانشگاه یزد سخنرانی می کرد. در واکنش به اظهار تاسف مجری برنامه از محدودیت او در مطرح کردن بعضی سوالات که از سوی دانشجویان روی برگه های کاغذ نوشته شده و به دست او رسانده اند. گفت: بگذارید خودم موضوع این سوالات را حدس بزنم و درباره آن پاسخ بدهم.

او ادامه داد: دولت آقای روحانی تمام تلاش خود را می‌کند تا محدودیت‌ها و موانع بر طرف شود، به‌ویژه برای کسانی که در محدودیت‌های بیشتری هستند.

ابتکار در ادامه گفت: دولت تمام تلاش خودش را می کند تا کسی در زندان، حصر و محدودیت نباشد. اما می دانیم برخی مسائل از اختیار رئیس جمهور خارج است. همه می دانیم محدودیت ها زیاد است و کشور هم شرایط ویژه ای دارد اما باید فضای منطق در کشور به‌ویژه در دانشگاه‌ها حاکم باشد و با ایجاد فضای گفت‌و‌گو بین همه گروه‌ها به همه اجازه ابراز عقیده داده شود.

معاون رئیس جمهور،گفت: مشکلاتی که امروز در جامعه به وجود آمده به این دلیل است که بسیاری از مسائل تابو شده است. بگذارید مسائل مردم مطرح شود تا شاهد رفع بسیاری از مشکلات باشیم.

ابتکار از نقش دانشجویان در تحقق جریان‌های مؤثر دانشجویی، به پیشگام بودن دانشجویان در آزادی‌خواهی اشاره کرد و گفت: همواره دانشجویان با درایت، آگاهی و حس آزادی‌خواهی خود پیشگام بوده‌اند و بعضا نیز با ایستادگی بر ارزش‌هایشان آسیب دیده‌اند.

او تأکید کرد: در طول تاریخ، دانشجویان بسیاری به دلیل ایستادگی برارزش‌هایشان و حس آزادی‌خواهی آسیب دیده‌اند، اما آنان «نماد» شدند.

او با بیان اینکه، فرصتی که دانشجویان نسل ما داشتند، این بود که آزادانه فکر و انتخاب کنند، افزود: اجبار در انتقال افکار به ویژه افکار دینی معنایی ندارد.

معاون رییس جمهور افزود: خیلی ها مایل به حضور حداکثری مردم در انتخابات نیستند.چرا که حضور حداکثری یعنی بهتر شدن انتخابات، یعنی شکل گیری خرد جمعی و شکل گیری انتخاب بهتر.افرادی که برنامه های درستی برای آینده ی کشور داشته باشند و سابقه ی درستی داشته باشند، برای خدمت به مردم نه برای منافع خاص فردی قطعا باید به مجلس راه پیدا کنند.

ابتکار افزود: نماینده ی مجلس باید شجاع باشد و بتواند در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی کند. درایت و روشن بینی داشته باشد.نمایندگانی را به مجلس بفرستیم که ملی فکر کنند و بدانند آینده ی کشور به چه سمت و سویی می رود.ما باورها و فرهنگی داریم که باعث میشود  انتخابات به یک فرصت تبدیل شود و بی تفاوت گذشتن از کنار فرصت ها آسیب بسیاری را به بدنه ی ملت ها وارد میکند.

او گفت: ملت هایی که بی تفاوت از کنار فرصت ها عبور میکنند یقینا به نابخردان و کسانی که شایستگی ندارند اجازه میدهند به مناصب دست پیدا کنند.حضور و مشارکت آگاهانه ی دانشجویان در فرآیند انتخابات یک ضرورت است.

 

 

photo_2015-12-06_13-50-57

photo_2015-12-06_13-51-25

 

photo_2015-12-06_13-51-10

photo_2015-12-06_13-51-05

photo_2015-12-06_13-51-21