رئیس کمیته تبلیغات و اطّلاع‌رسانی حزب اعتمادملّی جزئیات برگزاری کنگره ششم مهرماه حزب اعتمادملی را تشریح کرد.

حجّت نظری در گفت‌وگو با سایت رسمی حزب اعتمادملی، درباره برگزاری کنگره ششم مهرماه این حزب، گفت: با توجه به اینکه کمیسیون ماه ۱۰ احزاب اساسنامه و مرامنامه را در کنگره قبلی حزب اعتمادملی مورد تایید قرار داد و تنها از ما خواسته شد که انتخابات شورای مرکزی را به صورت ورقه ای انجام دهیم، د همین راستا نیز این کنگره بخش عمومی ندارد.

وی با بیان اینکه دستورکار کنگره روز جمعه ششم مهرماه تنها انتخابات شورای مرکزی حزب اعتمادملی است، گفت: مساله انتخابات نیز موضوعی است که باید داخل حزب و با حضور نمایندگان ناظر وزارت کشور انجام شود، لذا نه مهمانی خارج از حزب به این کنگره دعوت می شود و نه امکان دعوت از خبرنگاران وجود دارد.

نظری با تاکید بر اینکه به لحاظ عرفی امکان حضور افراد غیر حزبی و خبرنگاران در مرحله انتخابات وجود ندارد، اظهارکرد: معمولاً در برگزاری انتخابات شورای مرکزی احزاب، رسانه‌ها حضور ندارند و خبرنگاران تنها در بخش عمومی کنگره احزاب حضور پیدا می‌کنند.

وی با تاکید براینکه اخبار مربوط به کنگره روز جمعه از طریق سایت رسمی حزب اعتمادملی به آدرس Etemadmelli.com منتشر خواهد شد، گفت: به جز چهار نفر که نماینده وزارت کشور هستند و بر روند برگزاری کنگره، نظارت می‌کنند، هیچ مدعو دیگری خارج از اعضای حزب در کنگره حضور نخواهند داشت.

رئیس کمیته تبلیغات و اطّلاع‌رسانی حزب اعتمادملّی تصریح کرد: در عین حال با توجه به قولی که در نشست خبری قبلی قائم مقام حزب اعتمادملی داده بودیم، و نیز در راستای اطلاع رسانی صحیح و شفاف از حزب پس از کنگره نشستی خبری برگزار خواهیم کرد که در آنجا به پرسش های خبرنگاران عزیز پاسخ داده خواهد شد.

نظری در مورد آخرین وضعیت برگزاری کنگره حزب اعتمادملی نیز گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰ نفر برای عضویت در شورای مرکزی حزب اعتمادملی، کاندیدا شده‌اند و تعدادی نیز برای بازرسی کاندیدا شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۵۰ نفر از اعضای حزب از اکثریت استان های کشور در کنگره روز جمعه شرکت خواهند کرد، گفت: حزب اعتمادملی با انسجام داخلی خوبی که در میان اعضای آن وجود دارد فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

پایان پیام