اعتماد ملی: حجت الاسلام رسول منتجب نیا در نامه ای به اعضای شورای نگهبان نسبت به رد صلاحیتش توسط این شورا در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعتراض کرد. به گزارش روابط عمومی حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان، متن این نامه به شرح زیر است: حضرات فقهاء محترم اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران […]

اعتماد ملی: حجت الاسلام رسول منتجب نیا در نامه ای به اعضای شورای نگهبان نسبت به رد صلاحیتش توسط این شورا در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعتراض کرد.

به گزارش روابط عمومی حزب اعتماد ملی منطقه خوزستان، متن این نامه به شرح زیر است:

حضرات فقهاء محترم اعضای شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام ؛ عطف به نامه شماره۹۴/۱۰۰/۱۴۴۰ مورخه ۱۳۹۴/۱۱/۰۵ آن شورا مبنی بر عدم‌تأیید صلاحیت اینجانب برای کاندیداتوری مجلس خبرگان رهبری ، ضمن اعتراض شدید نسبت به این رأی و درخواست تجدیدنظر و رأی مثبت آن شورا ، لازم می‌دانم بار دیگر توضیحاتی را باستحضار برسانم. البته با تأکید بر اینکه شخصا هیچگونه هوس و انگیزه انتخاب ، بجز خدمت به مردم ندارم.

۱.اینجانب جهت ورود در رقابت انتخاباتی خبرگان رهبری برای حوزه انتخابیه استان خوزستان ثبت نام کرده و نامه ای حاوی بیان سوابق علمی ، اجرایی و شایستگی های لازم خود همزمان بمنظور درج در پرونده و ملاحظه آقایان تقدیم نمودم.

۲.روز یکشنبه ۹۴/۱۱/۰۴ فرماندار اهواز آقای ارزانی بصورت تلفنی از تایید صلاحیت اینجانب خبر داد و روز دوشنبه ۹۴/۱۱/۰۵ آقای مظفری معاون فرماندار مجددا این خبر را تلفنی اعلام و بر آن تاکید کرد.

پس از انتشار این خبر و ایجاد روحیه امید و نشاط بیشتر در مردم خوزستان ، روز سه شنبه ۹۴/۱۱/۰۶ شایعاتی مبنی بر رد صلاحیت در برخی رسانه های مجازی منتشر شد.بعد از ظهر همان روز آقای ره پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بطور ضمنی آن شایعات را رد و بر تایید صلاحیت کاندیداهای خوزستان تاکید نمود.

حدود ساعت ۷ شب فرمانداری اهواز نامه جدید شورای نگهبان مبنی بر عدم تایید صلاحیت اینجانب را فکس کرد.

برای بنده و بسیاری از خواص و عامه مردم این تغییر و چرخش در رای و نظر آن شورا جای تامل و تردید زیاد بلکه بصورت معما درآمده است.

۳.در هر حال رد یا عدم تایید صلاحیت باید مبتنی بر فقدان شرایط علمی و یا سیاسی اعتقادی و اخلاقی باشد و نه امور دیگر.

از این جهت برای استحضار بیشتر حضرات به حکم وظیفه شرعی و انسانی و از باب اتمام حجت ناچارم به ادای توضیحات زیر بپردازم :

الف ) اینجانب پس از طی یک دوره و نیم خارج اصول فقه نزد حضرات آیات آملی و وحید خراسانی و قریب به ده سال خارج نزد حضرات آیات گلپایگانی ، آقا مرتضی حائری، بهجت و اراکی که تقریرات آن دروس را نوشته و موجود است.

در سال ۵۴ بحمدلله و المنه در خود ملکه اجتهاد را کاملا احساس و دریافت کرده و بسیاری از اساتید و فضلا همان زمان ، این موضوع را تایید کردند .

ب ) از اوائل طلبگی بر تدریس دروس حوزوی مداومت داشتم و در دهه ۵۰ در قم رسائل و مکاسب و سایر دروس را تدریس می کردم و در دهه ۶۰ در تهران همان کتابها و کفایه الاصول را چندبار تدریس نمودم که نوار و سی دی آن موجود است. در دهه ۸۰ چند سال به تدریس خارج فقه و اصول پرداختم.

ج ) از سال ۷۴ تاکنون در دانشگاه شاهد کرسی تدریس علوم اسلامی بخصوص فقه و اصول برای کارشناسی و ارشد تقریبا به من اختصاص دارد.

د ) در حدود سال ۵۰ در امتحانات حوزه علمیه قم شرکت و مورد تقدیر مرحوم آیت الله فاضل و سایر ممتحنین قرار گرفتم.

در سال ۷۰ نیز در امتحان خارج فقه و اصول حوزه شرکت و رتبه بالا و گواهی بدست آوردم. در سال ۷۱ در امتحان خبرگان بدون مدرک شرکت و موفقیت بدست آوردم.

در سال ۸۰ در امتحان دکترای خبرگان شرکت و موفق شدم. در سال ۸۵ در حضور فقهاء داوران از رساله دکتری خود تحت عنوان ” تبعض صفقه در معاملات معاوضی ” دفاع کرده و مدرک دکتری فقه و اصول و منطق را اخذ کردم .

در امتحان دوره دوم خبرگان رهبری زیر نظر شورای نگهبان هم کتبی و هم شفاهی شرکت کردم و به نقل دکتر افتخار جهرمی عضو حقوقدان آن زمان شورا بالاترین نمره را در سطح کشور بدست آوردم.

ه ) علاوه بر شهادت و گواهی بسیاری از اساتیدم که از مراجع بزرگ بوده یا هستند ، اجازه اجتهاد از آیات عظام فاضل لنکرانی و میرزا حسین نوری و یوسف صانعی دریافت نموده و اجازه نقل حدیث از آیت الله نوری و اجازه امور حسبیه از بیش از ده تن ازمراجع اخذ کرده ام.

و ) تاکنون هفت نوع تالیف علمی و دینی اینجانب با نام اصول فقه، تبعض صفقه ، جمال شریعت، خرافات از دیدگاه قرآن، جزم اندیشی، خشونت مذهبی و آموزه های وحیانی و خاطرات انقلاب به چاپ رسیده و پس از داوری ، امتیازات پژوهشی و علمی بالایی دریافت شده و حدود ده کتاب در رشته های مختلف مانند فلسفه ،تفسیر ،اصول ،فقه ،حقوق و … آماده چاپ دارم .

این مرتبه علمی و پژوهشی که در حد خود کم نظیر است را توفیق و عطیه الهی دانسته و هر بند آن را برای اثبات اجتهاد لازم در خبرگان کافی می دانم.

ز ) اما سوابق ، لواحق و شایستگی های دیگر :

از ۱۲ سالگی به لطف خداوند فریضه ای را ترک نکرده و سعی در پرهیز از محرمات داشته و دارم. ۵۲ سال حضور در نهضت و انقلاب اسلامی ، ۸ سال حضور فعال در دفاع مقدس و گواهی ۳۰ ماه در جبهه داوطلبانه ، جانباز و برادر شهید ، ۵ سال امامت جمعه ، ۴۰ سال امامت جماعت و سمت وعظ و تبلیغ ، ۱۰ سال نمایندگی

امام خمینی (ره) ، ۲۶ سال نمایندگی مقام معظم رهبری ، ۱۵ سال مدیریت حوزه های علمیه حضرت عبدالعظیم (ع) و امام جعفر صادق (ع) را در کارنامه خود دارم.

ادعا می کنم که به فضل و مدد الهی در تاریخ حضورم در صحنه های اجتماعی و سیاسی هیچ نقطه سیاه و مبهمی را در زندگی خود و بستگان نداشته ام.

ح ) سوابق مدیریتی : مسئولیتهای دادگاه انقلاب اسلامی و جنگ ، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و شهربانی ، دفتر مشاورت امام (ره) ، نمایندگی سه دوره مجلس ، مشاورت ریاست جمهوری ، مدیریت گروه الهیات و فقه و حقوق اسلامی و … از جمله آنها می باشد.

در خاتمه ضمن اعتراض نسبت به رای اخیر شورای نگهبان ، اینجانب با کمال جرات و جسارت و صرفا به منظور تبیین حقیقت و تحقق ” ” حاضر هستم با هر یک از اعضاء محترم فقهای شورای نگهبان و بسیاری از مجتهدان مشهور و بنام کشور در زمینه علمی ، احتجاج و مناظره و در زمینه سوابق دینی ، اعتقادی ، اخلاقی ، سیاسی ، انقلابی ، پاکدستی و پاکدامنی مقایسه و مقابله نمایم و بدون تردید مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی متعلق به انقلاب شکوهمند اسلامی باید با وجود و حضور پر رنگ این گونه چهره ها به حفظ و حراست از آرمانهای بلند امام راحل و امت شهید پرور و پاسداری و تقویت جمهوری اسلامی و خدمت به ملت و کشور بپردازند.والسلام علیکم و رحمه الله.

رسول منتجب نیا

??