سخنگو و عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس طی یك سال آینده، گفت: اعتماد ملی هم برای انتخابات 98 و هم انتخابات 1400 برنامه دارد. ما نباید از ترس مرگ خودكشی كنیم. مردم ناراضی هستند و از طرفی احتمال ردصلاحیت اصلاح‌طلبان ازسوی شورای نگهبان را داریم اما نمی‌توانیم نسبت به انتخابات منفعل باشیم.

به گزارش خبرنگار سایت رسمی حزب اعتمادملی، اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی در جمع اعضای حزب اعتماد ملی منطقه گلستان به روند فعالتر شدن حزب درشش ماه اخیر پرداخت و گفت: سركشی‌ها به استان‌ها شروع شده و دبیران حزب در مناطق باید نسبت به جذب نیرو و ساماندهی همه كمیته‌ها و دفاتر و شاخه‌های حزب اقدام كنند.

او با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس طی یك سال آینده، گفت: اعتماد ملی هم برای انتخابات ۹۸ و هم انتخابات ۱۴۰۰ برنامه دارد. ما نباید از ترس مرگ خودكشی كنیم. مردم ناراضی هستند و از طرفی احتمال ردصلاحیت اصلاح‌طلبان ازسوی شورای نگهبان را داریم اما نمی‌توانیم نسبت به انتخابات منفعل باشیم.

گرامي‌مقدم به لايحه جامع انتخابات اشاره كرد و گفت: با تصويب نهايي قوانين مربوط به انتخابات كه قانوني مترقي است، انتخابات حزبي مي‌شود و ديگر احزاب در قبال عملكرد كانديدايشان مسئول مي‌شوند و افراد هم نمي‌توانند رفع مسئوليت كنند. ديگر شاهد اين نخواهيم بود كه احمدي‌نژاد بگويد من وابسته به جريان اصولگرا نيستم يا آقاي واعظي نمي‌تواند بگويد روحاني را اصلاح‌طلبان رئيس‌جمهور نكردند.

 

سخنگوی حزب اعتماد ملی ادامه داد: اعتماد ملی در ماه‌های اخیر در حوزه‌های مختلف به‌طور تخصصی و جزئی ورود كرده و از كلی‌گویی پرهیز كرده است. ما در حوادث دی ماه سال گذشته بیانیه تحلیلی ارائه كردیم و به ریشه‌یابی مسئله پرداختیم. این حوادث نیاز به تحلیل و بررسی دارند. مردم انتقاد و نگرانی دارند و اعتماد ملی باید برای همه مسایل برنامه داشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی افزود: در سالگرد انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای تحلیلی به بررسی مشكلات و موانع ساختاری توسعه كشور پرداختیم و راهكار ارائه دادیم. در مورد استقلال وكلا تنها حزبی بودیم كه به‌طور تخصصی ورود كردیم و… . حزب اعتماد ملی برای انتخابات برنامه دارد اما همانطور كه گفته شد، انتخابات تنها بخشی از كار حزب است.

پایان پیام