اعتماد ملی: رئیس جمهور با بیان اینکه راه و اصول امام همواره برای ما راهگشا بوده، گفت: شجاعت و ایستادگی امام در مقابل استکبار و شهامت امام در بازنگری و تغییر برای همه ما درس آموز بود. به گزارش اعتماد ملی به نقل از  ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با […]

اعتماد ملی: رئیس جمهور با بیان اینکه راه و اصول امام همواره برای ما راهگشا بوده، گفت: شجاعت و ایستادگی امام در مقابل استکبار و شهامت امام در بازنگری و تغییر برای همه ما درس آموز بود.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از  ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی که در آستانه آغاز سی و هفتمین دهه فجر انقلاب اسلامی صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: امروز رهبری شجاع و مدبر آن راه را همچنان ادامه می دهند و ما فتوای سیاسی ایشان در حق الناس خواندن رأی مردم و موضوع هسته ای را دیدیم.

او با تاکید بر اینکه اساس راه امام بازگشت عزت در این کشور بود، افزود: آرمان امام خمینی(س) استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: آزادی به معنای هرج و مرج نیست، بلکه به معنای حضور مردم در سرنوشت کشور است.

او با اشاره به اینکه استقلال به معمای نفی استیلای بیگانه است، گفت: امام از روز اول به ما آموخت که دین و دین سالاری در کنار مردمسالاری است، اما حکومت اسلامی را در همان ایامی که در بعد پیروزی انقلاب در پاریس بودند به جمهوری اسلامی تعبیر کردند.

رییس دولت یازدهم ادامه داد: امام از روز اول به خوبی برای ما تبیین کردند که پیروزی در صورت پشتیبانی مردم از نظام و رای آنان مهم است، اما گفتند دل مردم را بدست آورید. امام با بیان صریح گفتند رییس جمهوری، مجلس و همه امور با رأی و بدست مردم است

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال خوشبختانه ایام پیروزی انقلاب با پیروزی با منطق مردم در مقابل ٦ قدرت جهانی و پایان یافتن تحریم و باز شدن زنجیرها از کشور و احترام جهانیان به ایران همزمان شد.

رئیس جمهور با اشاره به دو انتخابات پیش رو، تاکید کرد: حضور مردم در این عرصه بسیار کارساز خواهد بود و هیح چیز نباید امید را از ما بگیرد.

رییس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه در هیچ شرایطی نباید به صندوق آراء پشت کنیم، یادآوری کرد: اگر رای ٢٤ خرداد سال ۹۲ نبود، پایان یافتن تحریم ها هم نبود؛ لذا مردم باید به پای صندوق بروند و بهترین ها را برگزینند.

روحانی تصریح کرد: این روزها، روزهایی است که همه منتظرند از سوی شورای محترم نگهبان امیدهای بیشتری به سوی جامعه برگردد.

او ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مردم ایران و بیت مکرم امام که در پیروزی انقلاب و استقرار انقلاب زحمات زیادی کشیدند و بار مسئولیت زیادی را تحمل کردند، تبریک گفت و عنوان کرد: احترام به امام، احترام به راه و به اصول امام و بیت امام است. من این ایام را به بیت ایشان خصوصا یادگار عالم، دانشمند و فرهیخته شان حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی تبریک عرض می کنم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: اصول امام یک مجموعه است و نباید بخشی را گرفت و دیگر بخش ها را رها کرد. صرف دیدن روزهای زمستانی انصاف نیست و همه باید تابع اصول امام باشیم.

روحانی در پایان از مردم کشورمان برای حضور هرچه باشکوه تر در در راهپیمایی٢٢ بهمن امسال دعوت کرد.