اعتماد ملی: به دنبال اظهارات چند روز گذشته محسن رضایی در مورد محصوران و محاکمه آنها، خانواده مهدی کروبی، دبیرکل محصور حزب اعتماد ملی پاسخی برای او نوشتند. در بخشی از این نامه به حراج کرامت انسانی برای جلب اعتماد و حضور در قدرت اشاره شده است. به گزارش اعتماد ملی، متن کامل نامه خانواده […]

اعتماد ملی: به دنبال اظهارات چند روز گذشته محسن رضایی در مورد محصوران و محاکمه آنها، خانواده مهدی کروبی، دبیرکل محصور حزب اعتماد ملی پاسخی برای او نوشتند. در بخشی از این نامه به حراج کرامت انسانی برای جلب اعتماد و حضور در قدرت اشاره شده است.
به گزارش اعتماد ملی، متن کامل نامه خانواده حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی کروبی به محسن رضایی به شرح زیر است:

«الملک یبقی مع‌الکفر ولا یبقی مع‌الظلم
مردم شریف و بزرگ ایران
شش سال از حبس و حصر خودسرانه سه عزیز محصورمان می‌گذرد. در این شش سال مدعیان دروغین حکومت علوی، یک‌طرفه اهانت‌ها و فرافکنی‌های بی‌شرمانه‌ای علیه عزیزان دربندمان از رسانه ملی، خطبه‌های نماز جمعه و دیگر تربیون‌های حاکمیت بدون به رسمیت شناختن قدرت دفاع و سخن گفتن برای آنان یا خانواده و یا یارانشان مطرح کردند. حضرات در این سال‌ها گناهی را با گناه دیگری می‌شویند و دروغی را با دروغ دیگر تکمیل می‌کنند، زیرا ظاهرا بر این باورند كه هدف وسیله را توجیه می‌کند؛ تنها نكته اي که اندیشه ماکیاولی آموخته‌اند.

در این گذر فرومایگانی نظیر محسن رضایی پرده وقاحت را از دیگر رقبای سنتی خود ربوده و مجددا زبان بر اهانت گشوده است. او پیش‌تر بی‌شرمانه (در بهمن ۱۳۸۹ و سپس در ۲۴ اسفند ۱۳۹۱) آقایان کروبی و موسوی را «عمله آمریکا» خوانده بود و اخیرا هم سخن از محاکمه تاریخی این دو عزیز به نحوی که در تاریخ ماندگار شود، زده است. این روزها بارها در مقابل پرسشی قرار گرفته‌ایم که چرا او و امثال او اینگونه کرامت انسانی خود را از اوج عزت به حضیض ذلت می‌رسانند و از قلّه رفیع منزلت و کرامت بـه دره پـسـتـی و رذیـلت مـی‌افتند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم جناب رضایی فرمانده سپاه در دوران جنگ از مریدان پروپاقرص مهندس موسوی نخست وزیر آن دوران و از مخالفین رئیس ‌مهور وقت بود. او در آن ایام نامه‌نگاری‌های صریحی با آقای خامنه‌ای رئیس‌جمهوری وقت پیرامون ضرورت تداوم کار نخست‌وزیر دارد و در این گذر با رایزنی با امام شرط توفیق در جبهه‌ها را منوط به حضور ایشان در این پست می‌داند.

جناب رضایی و تیم همراهش در سپاه در اواخر خرداد و تیرماه ۱۳۶۷ که رئیس‌جمهور برای حفظ روحیه رزمندگان به مناطق جنگی در جنوب کشور رفته بود اوج بی‌توجهی و بی‌اعتنایی را نسبت به اين مقام مرتکب می شود، غافل از آنکه چرخ روزگار در خرداد ۱۳۶۸ آنچنان می‌چرخد که چند دهه بعد او برای جبران آن بی‌اعتنايی به حراج کرامت و شان انسانی اش بپردازد. وقتی جناب فیروزآبادی بدون سبقه نظامی ارشدترین مقام نظامی کشور شد، او بخت خود را در خروج از سپاه جست‌و‌جو کرد. رضایی اندکی پس از دوم خرداد لباس نظامی را کنار گذاشت و رسما وارد سیاست شد، اما عدم توفیق‌اش در جلب نظر مردم در انتخابات های مختلف مانند مجلس ششم و ریاست‌جمهوری نهم و دهم و یازدهم موجب شد تا پس از دو دهه دوباره لباس نظامی با امیدهای تازه بر تن کند، چراکه از قدیم گفته اند «آرزو بر جوانان عیب نیست».

اگر توهین و گزافه گویی به بزرگوران در حصر گره‌ای از گره کور جناب سردار باز کند و او همچون احمدی‌نژاد یک شبه شاهین طلایی بر شانه‌هایش بنشیند یا از اين گذر به ولایت ری برسد ما را ملالی نیست، اما می‌دانیم که حاکميت سقف اعتمادش به او بیش از دبیری مجمع تشخیص مصلت نیست. محسن رضايي بايد به این حقیقت پی ببرد که به اندازه شهرام غیب‌پرور دیروز و غلامحسین غیب‌پرور امروز، هم نیست که بر فرماندهی نهادی همچون بسیج گمارده شود.

اللّهمّ أحسن عاقبتنا فی الامور کلّها و أجرنا من خزی الدّنیا و عذاب الآخره؛ (خدایا در همه کارها عاقبت ما را به‌خیر کن و ما را از خوارى دنیا و عذاب آخرت نگهدار).
۱۵٫۱۰٫۱۳۹۵»