حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی مرحوم پوران شریعت رضوی را زنی توصیف کرد که مانع از فراموشی و تحریف آثار و اندیشه دکتر علی شریعتی شده است.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتمادملی، متن پیام تسلیت حجت نظری درپی درگذشت پوران شریعت رضوی، همسر دکتر علی شریعتی به شرح زیر است:

درگذشت دکتر پوران شریعت رضوی باعث اندوه و تاسف فراوان شد و خبری بود که بسیاری هر لحظه انتظار تکذیب و نادرست بودنش را می‌کشیدند و افسوس که خبر صحت داشت.

او زنی روشنفکر، آگاه و تحصیلکرده بود که جایگاهش را نه به واسطه شهادت برادرش، مهدی شریعت رضوی در روز ۱۶ آذرماه ۱۳۳۲ به دست آورده و نه وام‌دار همسری دکتر علی شریعتی شد و گرچه برخی او را ذیل این اسامی قرار می‌دادند اما کیست که نداند اگر نام شریعتی با گذشت بیش از ۴۰سال از نبودش همچنان زنده است، دلیلش اقدامات و پیگیری‌های پوران شریعت رضوی است.

او با “طرحی از یک زندگی”، “یادگاران مانا”، هدایت بنیاد فرهنگی شریعتی و … طی چهاردهه مانع از فراموشی و تحریف اندیشه و آثار دکتر علی شریعتی شد.

درگذشت دکتر پوران شریعت رضوی را به احسان، سوسن، سارا و مونا شریعتی و نیز دوستداران خاندان شریعت رضوی و شریعتی تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند علو درجات و آرامش روح آن مرحوم را خواستارم.

حجت نظری
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، ری و تجریش