اعتمماد ملی:  هدف اصلی شورای راهبردی احزاب اصلاح‌طلبان، حضور حداکثری مردم در انتخابات است. به گزارش اعتماد ملی، محمد علی پورکریمی رئیس حزب اعتماد ملی استان البرز و رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلباناین استان، در نشستی خبری ضمن آرزوی برگزاری انتخاباتی پر شور، گفت: باتلاش های روز افزون احزاب اصلاح طلب و شورای […]

اعتمماد ملی:  هدف اصلی شورای راهبردی احزاب اصلاح‌طلبان، حضور حداکثری مردم در انتخابات است.

به گزارش اعتماد ملی، محمد علی پورکریمی رئیس حزب اعتماد ملی استان البرز و رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلباناین استان، در نشستی خبری ضمن آرزوی برگزاری انتخاباتی پر شور، گفت: باتلاش های روز افزون احزاب اصلاح طلب و شورای راهبردی اصلاحات ، تمام تلاش خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات خواهیم کرد .

پورکریمی افزود: جدای از احزاب، معتمدین و بازاریان ، اساتید دانشگاه، دانشجویان در جلسات هفتگی ما شرکت دارند و تمام این فعالیت های برای این است تا کمک شایانی در جهت پیشبرد اهداف اصلاح طلبی کشور کرده باشیم.

دبیر حزب اعتماد ملی شاخه استان البرز افزود: هنوز هیچ لیستی به عنوان کاندیداهای مورد نظر اصلاح طلبان اعلام نشده است ، به محض پایان یافتن مراحل قانونی امور مربوط به شورای نگهبان و هیات نظارت ، افراد مورد تایید انتخاب شده و در بخش های خبرگان و مجلس در حروزه های انتخابیه کرج و ساوجبلاغ اعلام نظر خواهیم کرد.

محمدعلی پور‌کریمی گفت: پس از تکمیل لیست مردم را در جریان تصمیمات اصلاح طلبان خواهیم گذاشت تا تصمیم خودرا بر اساس اسامی مورد تایید بگیرند.

اصلاح‌طلبان برای نشست‌های معمول هم در فشار هستند

پور کریمی اشاره کرد: به رغم اینکه  اصلاح طلبان با موانع جدی روبه رو هستند، به ویژه احزاب ،تمام تلاش خودرا انجام می دهند

وی افزود:  اگرچه نشست و جلسات در قانون اساسی مجاز شمرده شده و به روشنی ذکر شده ، احزاب هم از کمیسیون ماده ۱۲ مجوز می گیرند، همچنان با موانع جدی روبه رو هستند به ویژه در انتخابات و برای یک نشست زیر سقف که عملا نیار به مجوز ندارد با مشکلات عدیده مواجه می شوند، حتی در دانشگاه ها و شاهد بوده اید که به چه سرنوشتی مواجه می شوند .

وی گفت : با تمام این مشکلات پیشرفت های جدی وجود داشته و ما امیدواریم در این انتخابات پیش رو که بسیار سرنوشت ساز است، هم در خبرگان رهبری هم مجلس شورای اسلامی، به نحو مطلوب به سرانجام برسیم  .

آنان که مملکتشان رادوست دارند مشارکت کنند

وی خاطر نشان کرد: امید واریم مردم بامشارکت حداکثری، آنگونه که مقام معظم رهبری گفتندکه  ممکن است  برخی نظام را دوست نداشته باشند اما مملکت را دوست دارند ، باید بیایند در سرنوشت خودشان شرکت داشته باشند .

هماهنگی در رفتار انتخاباتی داوطلبان ایجاد می شود

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هماهنگی های لازم و اتفاق نظر بین کاندیدا های اصلاح طلب وجود دارد تا انتخاب مجمع را تمکین کنند گفت: خوشبختانه شورای راهبردی در این زمینه پیش بینی های لازم را انجام داده و دو گونه راهبرد را تعریف کرده است .

وی امضای میثاق نامه ای بین احزاب از یک سو و داوطلبین از سوی دیگر و به صورت جداگانه را موضوعی در حال بررسی اعلام کرد که در جلسات آینده به آن پاسخ داده خواهد شد.

وی تصریح کرد : از آنجا که در بین اصلاح طلبان خرد جمعی وجود دارد و بحث های اقناعی صورت می گیرد ، مطمئن هستیم مشکلی نخواهیم داشت و تک روی صورت نخواهد گرفت .

حضور حداکثری داوطلبان اصلاح طلب امید وار کننده است

پور کریمی در پاسخ به پرسش میزان مشارکت داوطلبان اصلاح طلب هم، گفت: در صد بالایی از احزاب و افراد مستقل اصلاح طلب در عرصه کاندیداتوری اقدام کرده اند ، اما در حال حاضر نمی توان نسبت به آمار دقیق آن اظهار نظر کرد .

قومگرایی نخواهیم کرد

پرسش دیگر درباره رای قومیتی بود و تکنیک برخورد با این شیوه انتخاباتی که پور کریمی توضیح داد: برخی از سمن های قومیتی در شورای راهبردی اصلاحات حضور دارند که وجود آنها برای جلوگیری از شکستن رای ها در قوم گرایی می تواند بسیار موثر باشد .از سوی دیگر بخشی از اقشار همواره قومیتی رای خواهند داد که اجتناب ناپذیر است .

رای مردم کرج مانند مردم تهران است

وی تصریح کرد: پیش بینی ما این است که رای مردم کرج ، چیزی شبیه تهران خواهد بود . رفتار سیاسی مردم کرج را می توان از تجارب گذشته بدست آورد . دور ششم یک همبستگی ملی بین مردم وجود داشت و رفتاری ملی همسو با منافع ملی صورت گرفت؛به نظر می رسد در این دوره نیز رفتاری مشابه دور ششم در کرج اتفاق بیفتد .

مشارکت بالای ۶۰ درصد مردم، یعنی پیروزی با اصلاح طلبان است

رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان البرز گفت: هرگاه مشارکت حداکثری وجود داشته باشد ، حضوری بیش از ۶۰ درصد ، پیروز میدان اصلاح طلبان خواهند بود. این تجربه ای است که در انتخابات پیشین تجربه شده است .

وی خاطر نشان کرد: به ویژه وقتی در سطح ثبت نام ها آمار چندین برابر شده است ، چه درکشور و چه در استان ، این تاییدی است بر پیش بینی صورت گرفته .

روشنگری شود، ساکنان کرج برای انداختن رای خود به تهران نمی روند

پورکریمی در پاسخ به دلایلی که باعث انداخته شدن رای البرزی ها در صندوق های پایتخت می شود اظهار کرد :چنانچه عرصه انتخاباتی ،عرصه صحیحی باشد ، حتی مشکل رای دادن البرزی ها در تهران هم بر طرف خواهد شد . شورای راهبردی متشکل از قشر اساتید و دانشجویان است که حضور و گفتمان آنها در بین مردم ،می تواند روشنگرانه باشد و جلوی رای دادن البرزی ها در تهران را بگیرد.

وی در پاسخ به احتمال رد صلاحیت ها ی پرتعداد گفت: قطعااین نگرانی ها وجود دارد و امید واریم رییس جمهور محترم به وعده خود عمل کنند و موفقیت ایشان را در این زمینه شاهد باشیم .شورای راه بردی رایزنی هایی با مقامات عالی کشوری و انتخاباتی انجام داده است که امید واریم به نتایج قانونی و عادلانه ای برسیم .

پور کریمی شایعه رایزنی برای معرفی مهره های رده دوم  به منظور جبران رد صلاحیت مهره های شاخص را، رد کرد و گفت کمیته رایزنی بین اصلاح طلبان وجود دارد ، اما چنین چیزی را تا کنون نشنیده ام و از آن اطلاع ندارم .

داوری برای انتخاب نماینده اصلاح طلبان عادلانه و بی طرفانه خواهد بود

پرسش دیگری مطرح شد مبنی بر اینکه، برخی اعضای شورای راهبردی خود از داوطلبان هستند ،چگونه برای معرفی نماینده نهایی اصلاح طلبان نظر خواهند داد و پور کریمی گفت: حضور کاندیداهای مختلف خود مشکلات را بر طرف می کند ، زیرا چندین برابر کاندیداها افراد غیر داوطلب در شورا وجود دارند، طرفداری در شورای راهبردی مطرح نخواهد بود ، معیاری حدوسط خواهیم داشت که هم حقی ضایع نشود هم بی طرفی حفظ شود.

او یاد آور شد: یک شورای داوری در سطح استان و یک شورای داوری در سطح ملی ناظر بر این جریان خواهد بود .

ائتلاف با اصولگرایان آری یا نه ؟

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با اصولگرایان ائتلاف خواهید کرد، گفت: این تصمیم به استان ها واگذار شده است . چنانچه در سطح استان اصولگرایانی معتدل باشند که بخواهند با نظر اصلاح طلبان همفکری کنند ، مورد استقبال قرار خواهند گرفت اما تا کنون چنین اتفاقی نیفتاده است .

پورکریمی افزود: در حال حاضر ۱۳ حزب از ۲۲ حزب و جمعیت اصلاح طلب در کرج عضویت داشته اند ، که ۴ حزب نیز به تازگی طبق دستور رهبران اصلاحات افزوده شده اند و هم اینک ۱۷ حزب در استان فعالیت اصلاح طلبانه دارند. حزب اعتدال و توسعه، حزب ندای ایرانیان، حزب ایثار گران و حزب اتحاد ملت، چهار حزبی هستند که اخیرا به جمع ما ضافه شده‌اند.

ندای ایرانیان در چهار چوب اصلاح طلبان پذیرفته شده است

وی در باره جریاناتی که حواشی حزب ندای ایرانیان وجود داشت و ادام روند روابط اصلاح طلبان با آنها گفت: وقتی رهبران اصلاحات تصمیم گرفتند ندای ایرانیان جزء احزاب اصلاح طلب قرار بگیرد ، طبیعتا احساس کرده اند که مشکلی وجود ندارد .

حزب ندای ایرانیان ،تصمیم به قرار گرفتن در چهار چوب اصلاح طلبان داشته است ، پس اصولی را مد نظر قرار داده است که وارد این عرصه شده است . هر کسی هم از طرف حزب مربوطه خود ثبت نام کرده باشد،حزب اصولی را در نظر گرفته و بر افرادش جاری خواهد کرد .

تنها حزبی که از چهار چوب اصلاح طلبان خارج بود و طرفدار دولت بود، اعتدال وتوسعه بود که اخیرا به جمع اصلاح طلبان اضافه شد.

 اصلاح طلبان برای دولت هزینه داده اند

پورکریمی اظهار کرد : اصلاج طلبان از ابتدا حامی دولت بوده اند و کنار رفتن دکتر  عارف، منجر به پیروزی رییس جمهور شد،این  هزینه ای بود که پرداخت شد ، تلاش و فداکاری اصلاح طلبان برای دولت بود بدون هیچ گونه سهم خواهی .

اگر حزب نباشد باند ها درمیان مردم رشد می کنند
به گزارش اعتماد ملی، پور کریمی درباره رفتار سیاسیونی که تکلیفشان باخود و دیگران مشخص نیست و جناحی را بر نمی تابند و خود را معتدل می دانند گفت: آنچه مهم است گسترش تحزب در میان مردم است . اندیشمندان بزرگی مانند شهید بهشتی معتقد بودند، اگر حزب نباشد، باندها در میان مردم گسترش می یابد. اگر حزب ها رشد کنند مردم آگاه می شوند و این گونه رفتار ها بی اثر شده و مشکلات حل می شوند .

بانوان کرج در مجلس آینده

او افزود: حضور بانوان در عرصه ثبت نام رشد بسیار بالایی داشتند امید می رود یک بانو وارد مجلس شود. بانوان اصلاح طلب بسیاری ثبت نام کرده اند که می توان این حدس را زد یک زن در مجلس آینده از شهر کرج حضور یابد.