حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در دیدار با خانم دکتر مدیحه بنت احمد الشیبانیه وزیر آموزش و پرورش سلطنت عمان دیدار گفتگو کرد. در این دیدار که سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، دو طرف درباره همکاری‌های دوجانبه بویژه […]

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه ۱۳۹۸ در دیدار با خانم دکتر مدیحه بنت احمد الشیبانیه وزیر آموزش و پرورش سلطنت عمان دیدار گفتگو کرد.
در این دیدار که سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، دو طرف درباره همکاری‌های دوجانبه بویژه در زمینه آموزشی و پرورشی و راه اندازی مجدد مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط را مورد بررسی قرار دادند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان در این دیدار با ابلاغ سلام وزیر آموزش و پرورش کشورمان به همتای عمانی و دعوت از ایشان برای سفر به تهران، به ظرفیت‌های عظیم در زمینه دانش، تکنولوژی، تحقیق و نوآوری فناوری‌های نوین آموزش و پرورش ایران اشاره کرد و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌ها و انتقال تجارب باکشور عمان تاکید کرد.
سفیر کشورمان با اشاره به تفاهم‌نامه موجود میان دو کشور در زمینه مرکز آموزش زبان فارسی در مسقط، گفت: تلاش‌های خوبی برای راه اندازی مجدد این مرکز در مسقط صورت گرفته است و با تعاملات مثبتی که میان وزارت آموزش و پرورش عمان و رایزنی فرهنگی ایران انجام شده در انتظار آغاز رسمی فعالیت مرکز در آینده نزدیک هستیم.

خانم دکتر مدیحه بنت احمد الشیبانیه وزیر آموزش و پرورش سلطنت عمان نیز با استقبال از توسعه همکاری‌های دوجانبه، آمادگی خود را برای سفر به ایران و مشاهده امکانات و پیشرفت‌های کشورمان در زمینه‌ آموزشی بویژه ارایه فرصت‌ها و عدالت آموزشی، رویکرد‌های تحصیلی در نظام آموزشی و تبادل تورهای مطالعاتی و فناوری و بهره گیری از تجربیات مختلف مراحل تحصیلی، تاکید کرد.
وی گفت: راهبردهای آموزشی عمان برای بیست سال آینده برپایه نیاز‌های تخصصی آموزشی، علمی و فناوری کشور تدوین شده است و وزارت آموزش و پرورش از هرگونه همکاری که بتواند به پیشرفت این برنامه کمک کند، استقبال می‌کند.