سید ابراهیم امینی با اشاره به ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: متاسفانه هم در اردوگاه اصلاح‌‌طلبان و هم در جریان اصولگرایی برخی از چهره‌های شاخص حاضر نشدند به انتخابات ورود کنند. این عدم استقبال در نهایت حتماً تاثیری منفی بر روند انتخابات آتی خواهد گذاشت و شاهد فضایی سرد خواهیم بود.   عضو […]


سید ابراهیم امینی با اشاره به ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: متاسفانه هم در اردوگاه اصلاح‌‌طلبان و هم در جریان اصولگرایی برخی از چهره‌های شاخص حاضر نشدند به انتخابات ورود کنند. این عدم استقبال در نهایت حتماً تاثیری منفی بر روند انتخابات آتی خواهد گذاشت و شاهد فضایی سرد خواهیم بود.
 
عضو شوراي مركزيحزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با اعتماد آنلاین ادامه داد: این در حالی است که چهره‌های منتسب به جبهه پایداری حضوری چشمگیر داشتند و این حکایت از عزم جزم تندروها برای حضوری پررنگ در مجلس دارد.
 
او همچنین توضیح داد:‌ همه می‌دانند اکثریت‌نشینی چهره‌های جبهه پایداری در مجلس شورای اسلامی چه تبعات منفی و هزینه‌هایی می‌تواند در پی داشته باشد. پس باید در مدت‌زمان باقی‌مانده شرایط را به‌ گونه‌ای مدیریت کرد که صندلی‌های بهارستان را منطق‌مداران و کارآمدان تصاحب کنند.
 
این فعال اصلاح‌طلب ادامه داد: البته باید منتظر ماند و دید شورای نگهبان قانون اساسی با چه رویکردی صلاحیت‌ها را تأیید خواهد کرد. اگر چهره‌های تاثیرگذار جریان اصلاحات این‌ بار بتوانند مجوز حضور در انتخابات را بگیرند،‌ می‌توان امید داشت انتخاباتی پرشور رقم بخورد و در نتیجه مجلسی پویا تشکیل شود.
 
نایب‌رئیس شورای شهر تهران افزود: انتخابات مهمی را پیش رو داریم. پس باید مردم را متقاعد کرد که هر تغییری فقط از طریق صندوق‌ رأی حاصل می‌شود. به نظرم دلیل مشکلات را باید برای افکار عمومی تشریح کرد تا آنهایی که ناراضی‌اند انگیزه‌ کافی برای شرکت در انتخابات و توجه به صندوق رأی پیدا کنند.
 
سیدابراهیم امینی در پایان سخنانش گفت: کشور شرایط دشواری دارد و به همین دلیل قهر مردم با صندوق رأی می‌تواند خسارت‌هایی هنگفت تحمیل کند. پس چهره‌های شاخص و مقبول باید در مدت‌ زمان باقی‌مانده بکوشند تا جامعه را به رأی دادن ترغیب کنند.