حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به رئيس قوه قضائيه، با اشاره به وضعيت جسمانی مهدی كروبی، دبيركل حزب اعتماد ملی، خواهان پايان حصر خانگی مهدی كروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد شد. به گزارش روابط عمومی حزب اعتماد ملی، متن اين نامه به شرح زير است: حضرت آيت الله جناب آقای سيد ابراهيم رئيسی ريیس […]

حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به رئيس قوه قضائيه، با اشاره به وضعيت جسمانی مهدی كروبی، دبيركل حزب اعتماد ملی، خواهان پايان حصر خانگی مهدی كروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد شد.

به گزارش روابط عمومی حزب اعتماد ملی، متن اين نامه به شرح زير است:

حضرت آيت الله جناب آقای سيد ابراهيم رئيسی

ريیس محترم قوه قضائيه

با سلام و احترام؛

مستحضريد حضرت آیت الله  مهدی کروبی دبير كل محترم حزب اعتماد ملي پس از انتخابات رياست جمهوري ١٣٨٨ و از  بهمن ماه/١٣٨٩  ودر پي يك تصميم نانوشته در حصر خانگی بسر مي‌برند؛ پس از رخداد حادثه و آسيب جسمانی اخير پيش آمده برای ایشان، حزب اعتماد ملی بر آن شد كه طی اين نامه به‌صورت مختصر  مراتب ذيل را به استحضار برساند:

۱:  حصر مجازات است و حسب اصول ٣٢ ؛٣٣و ٣٤قانون اساسي و اصل تفكيك قوا اعمال مجازات از صلاحیت‌های قوه قضائيه است و مرجع دیگری در این خصوص صلاحیت ندارد

۲: با گذشت قريب به يك دهه اعمال مجازات حصر خانگی، همواره تقاضاي حداقلی آيت‌الله كروبی محاكمه علني توسط دادگاه صلاحيتدار بوده است.

۳: زيبنده و شايسته نظام قضايي جمهوری اسلامی ایران نيست كه مجازاتی بر شهروندان بدون رسيدگی قضايي و صدور حكم توسط محكمه صلاحيتدار اعمال شود.

جناب آقاي كروبي با گذشت ٨٣ سال سن ايام كهنسالي عمر خود را با مشقت تحميلي و در حصر خانگی ومحروميت از بديهيات زندگی عادی و حال نامساعد جسمی سپري می‌كند.

در طول يك ماه اخير به‌دليل فشارهاي ناشي از اين حصر با افت شديد فشار خون(٥/٥ درجه)  و پوکی استخوان مواجه گشته كه بر اثر عدم تعادل جسمانی ناشی از آن دچار شكستگی استخوان دست شده و هم‌اكنون با سختی ايام را سپري می‌كند.

تصور اين شرایط در مورد آيت الله كروبی با آن سابقه مبارزاتی درخشان و سالها زندان در دوران مبارزه برای ‌پیروزی نهضت امام خمینی برای همه دوستداران عدالت و آزادی دردناک است و دل همه دلسوزان انقلاب اسلامی و آزادگان را به درد می‌آورد.

نیک می‌دانید که این وضعیت در خصوص جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همسر بزرگوارشان سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد نیز جاری و ساری است.  

بنابراین انتظار مي‌رفت كه اين معضل از همان آغاز دوره  مسئوليت جنابعالي بر قوه قضايیه حل و فصل می‌شد كه اينگونه نشد.

اکنون اميد و انتظار این است با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع؛ پیگیری قانونی و مصلحانه امر در دستور کار حضرتعالی و دستگاه قضایی کشور قرار گیرد و حصر آیت‌الله مهدی كروبی و همچنین مهندس مير حسين موسوی و همسر گرامی‌اش خانم دكتر زهرا رهنورد كه از مواريث دوران مديريت قضایی قبل بوده، در دوره مديريت جديد خاتمه یافته و اين قفل سياه با كليد جنابعالی گشايش يابد.

حزب اعتماد ملي

٢٦/خرداد/١٣٩٩