محمد جواد حق شناس در دویست و هشتمین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران پس از گزارش معاون خدمات شهری شهرداری در خصوص اقدامات این معاونت در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا، گفت: از همکاران عزیز در حوزه خدمات شهری و سایرسازمانهای همکار در بدنه شهرداری تشکر می کنم که زحماتشان نه […]

محمد جواد حق شناس در دویست و هشتمین جلسه رسمی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران پس از گزارش معاون خدمات شهری شهرداری در خصوص اقدامات این معاونت در ارتباط با مقابله با ویروس کرونا، گفت: از همکاران عزیز در حوزه خدمات شهری و سایرسازمانهای همکار در بدنه شهرداری تشکر می کنم که زحماتشان نه تنها کمتر بلکه در حد دیگر زحمت کشان صف اول کشور میباشد و این جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

وی ادامه داد: نکته ای که سبب نگرانی شده است افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا است و این مهم لزوم اطلاع رسانی دقیق و روزانه را می طلبد.

عضو شوراي مركزي حزب اعتماد ملي گفت: پیشنهاد می کنم که آقای شهردار هر روز در مورد بیماری کرونا شخصا با مردم صحبت کند و گزارشی از آخرین وضعیت شهر را داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی افزود:نکته نگران کننده دیگر عدم شفافیت در ارائه امارهاست.بصورتیکه آمارهایی که توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه می شود شفاف نیست .قبلا آمار مبتلایان به صورت استانی ارائه می شد، اکنون با رفتاری پوپولیستی با تجمیع کل استانها با هم ارائه می گردد و این موجب سردرگمی شهروندان شده است. بطور مثال در جنوب کشور استانی در وضعیت سفید قرار دارد و وقتی با استان تهران با وضعیت قرمز ترکیب می شود آماری غلط ارائه می‌شود.

محمدجواد حق شناس اظهارکرد: اکنون میزان مرگ و میری که در شهر تهران وجود دارد و آماری که ارائه می‌شود با عددهای سطح کلان همخوانی ندارد. بهتر است ستاد مرکزی تهران گزارشی جداگانه ارائه کند که حداقل مردم خودشان تکلیف خود را بدانند.