حزب اعتماد ملی استلن سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای در رابطه با سیل عظیم در این استان ضمن انتقاد شدید نسبت به عملکرد نهادهای امداد رسان مسئول، از همه مردم ایران و نهادهای غیردولتی مرتبط، تقاضا کرد برای کمک به هموطنان خود در سیستان و بلوچستان بکوشند. به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، […]

حزب اعتماد ملی استلن سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای در رابطه با سیل عظیم در این استان ضمن انتقاد شدید نسبت به عملکرد نهادهای امداد رسان مسئول، از همه مردم ایران و نهادهای غیردولتی مرتبط، تقاضا کرد برای کمک به هموطنان خود در سیستان و بلوچستان بکوشند.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن این بیانیه له شرح زیر است:

باران های سیل آسا طی چند روز اخیر موجب مشکلات فراوانی برای مردمان رنج کشیده این خطه از کشورمان شده است.

انتظار آن می رفت در شرایطی که از چند روز قبل هشدارهای مختلف درباره وقوع سیل و بحران در استان اعلام شده بود تمهیدات لازم برای جلوگیری از آسیب به مردم توسط نهادهای مسئول ترتیب داده میشد.

متأسفانه به نظر می رسد نه تنها هیچگونه دانش و توانی در زمینه آمادگی برای مقابله با بحران‌های اینچنینی در بین مسئولان مربوطه وجود ندارد، بلکه استفاده از تجربیات دیگر کشورهای جهان و یا حتی درس گرفتن از تجربیات موجود منطقه‌ای نیز -مانند آنچه در بحران های گذشته از جمله سیل پیش آمده در ابتدای امسال رخ داد- نیز جایی در نحوه‌ی مدیریت بحران‌‌زده‌ی متولیان امر ندارد‌.

به این خاطر است که مردم استان سیستان و بلوچستان به مانند دیگر مردم کشور و البته با شدت بشتری در طی چند دهه و بطور سالیانه در حال تجربه حوادثی تکراری و از یک نوع هستند.

حزب اعتماد ملی سیستان و بلوچستان ضمن انتقاد شدید نسبت به عملکرد نهادهای امداد رسان مسئول، از همه مردم ایران و نهادهای غیردولتی مرتبط، خاضعانه تقاضا دارد برای کمک به هموطنان خود در سیستان و بلوچستان که آسیب های فراوانی از جاری شدن سیل دیده اند و امکان تشدید شرایط در روزهای آینده هم آنها را تهدید می‌کند، بکوشند.

لازم است مدیران مسئول، بویژه «ستاد مدیریت بحران استانداری» و «شهرداری های شهرهای استان» به عنوان مهمترین نهادهای متولی، بعد از عبور از وضعیت کنونی گزارشی کامل از علل ناتوانی در مقابله با سیل پیش آمده با وجود هشدارهای قبلی به مردم استان ارائه دهند و همچنین با برنامه ریزی جدی جهت پیشگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده به این دور باطل، تکراری و سالیانه پایان دهند.

✅ حزب اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان