الیاس حصرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی و مدیرمسئول روزنامه‌های اعتماد و تعادل در نامه‌ای به حسن روحانی، تعطیلی چاپخانه‌ها و رسانه‌های مکتوب را مضر دانست و نوشت: روزنامه‌ها با دعوت از نخبگان سیاسی و فرهنگی توانسته‌اند و می‌توانند راه را بر ابتذال و فیک نیوز ببندند. به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن […]

الیاس حصرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی و مدیرمسئول روزنامه‌های اعتماد و تعادل در نامه‌ای به حسن روحانی، تعطیلی چاپخانه‌ها و رسانه‌های مکتوب را مضر دانست و نوشت: روزنامه‌ها با دعوت از نخبگان سیاسی و فرهنگی توانسته‌اند و می‌توانند راه را بر ابتذال و فیک نیوز ببندند.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن کانل نامه حضرتی خطاب به روحانی به شرح زیر است:

بسمه تعالی
رییس محترم جمهور، جناب آقای دکتر حسن روحانی، دام عزه
سلام عرض می‌کنم و اعیاد را تبریک می‌گویم. همانطوری که مطلعید ستاد مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی چاپخانه‌ها و در پی انها روزنامه‌ها را تعطیل اعلام کرده است.

در اینکه همه اقشار و صنوف باید تصمیمات ستاد را محترم شمارند و اوامر و نواهی‌اش را گردن بگذارند تردیدی نیست اما در این میان نباید از آسیب جدی تعطیلی رسانه‌های مکتوب غافل شد.

جنابعالی خود بر این امر واقفید که روزنامه‌ها در صف اول مبارزه با دروغ و تدلیس رسانه‌های ضدانقلاب قرار دارند و نبودشان فضا را برای شلتاق مغرضان در ماهواره و موبایل بازتر می‌کند. روزنامه‌ها با دعوت از نخبگان سیاسی و فرهنگی توانسته‌اند و می‌توانند راه را بر ابتذال و فیک نیوز ببندند و در مواقع خطیر، پل ارتباطی قابل اعتمادی بین مردم و مسئولان باشند. برای همین لازم است تا با وضع پروتکل‌های فنی و بهداشتی شرایط حضور موثر روزنامه‌ها در جامعه فراهم شود و با مساعدت دولت مطبوعات بعد از این وقفه نسبتا طولانی به بازار برگردند.

اگر هرچه زودتر نوردهای چاپ به گردش درنیایند عملا روزنامه‌ها که در سالیان اخیر همواره با بحرانهای ریز و درشت درگیر بوده‌اند، با بحران بزرگتر تعطیلی روبرو می‌شوند و روزنامه‌نگاران خدوم و دلسوز و کاردان از کار بیکار شده و درست در روزهایی که جامعه باید از حضور ایشان بهره‌مند شود تاثیرگذاری‌شان را از دست می‌دهند.

این اتفاق نامبارک نه به نفع کشور است و نه مبارزه با کرونا را کمکی خواهد کرد. کرونا قطعا جدی‌ترین معضل کشور است و همه باید در هدم و تحدیدش بکوشیم اما در عین حال نباید دیگر مسائل کشور را از جمله مسایل سیاسی، دیپلماتیک و اجتماعی و فرهنگی را از یاد ببریم.

فراموش نکنیم که بار اصلی روشنگری و اصلاح و شفافیت همواره بر دوش مطبوعات بوده و در مواقع بحرانی این روزنامه‌نگاران بوده‌اند که اطلاع‌رسانی کرده و علی‌رغم مشکلات و محدودیت‌ها انجام وظیفه کرده‌اند. در این روزهای حساس نیز حضور رسانه‌های کاغذی می‌تواند دولت و مردم را برای عبور هرچه سریعتر و البته کم‌هزینه‌تر از کرونا یاری کند.

لذا به عنوان نماینده مردم و عضو کوچکی از جامعه مطبوعاتی از حضرتعالی می‌خواهم تا دستور فرمایید انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد.


خدا به شما و همکارانتان برای خدمت به مردم قوت دهد
الیاس حضرتی