الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی در نامه‌ای با تبریک به دبیرکل و اعضای حزب مردمسالاری برای برگزاری کنگره سالانه این حزب، نوشت: وظیفه همگان به‌خصوص احزاب سیاسی است که به صورت متشکل و در پیوند با احزاب سیاسی همسو و همفکر فعالیت کنند و به‌ویژه از همین مقطع با نقد کارکرد نظارت استصوابی […]

الیاس حضرتی، قائم مقام حزب اعتماد ملی در نامه‌ای با تبریک به دبیرکل و اعضای حزب مردمسالاری برای برگزاری کنگره سالانه این حزب، نوشت: وظیفه همگان به‌خصوص احزاب سیاسی است که به صورت متشکل و در پیوند با احزاب سیاسی همسو و همفکر فعالیت کنند و به‌ویژه از همین مقطع با نقد کارکرد نظارت استصوابی شورای نگهبان، زمینه حضور همه جریانها و سلائق سیاسی را در صحنه رقابت انتخاباتی فراهم کنند.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب دکتر مصطفی کواکبیان دبیرکل محترم حزب مردمسالاری
اعضای محترم شورای مرکزی و همه اعضا و فعالان حزب مردمسالاری

با سلام و احترام
برگزاری هجدهمین کنگره حزب مردمسالاری را خدمت همه برادران و خواهران گرامی عضو حزب تبریک گفته، خوشحالم که از زمان تاسیس حزب تاکنون هر ساله این کنگره به طور منظم برگزار می‌شود.

شعار محوری کنگره حزب مردمسالاری (احیای مجلس در راس امور، لازمه تثبیت نظام) بر یکی از مهمترین نیازهای کشور تاکید دارد. متاسفانه نوع نگاه طیفی خاص به جمهوریت، نظام را در معرض تهدید داخلی و تهی شدن از محتوا و از بین بردن جنبه مردمی نظام و رودر رو قرار دادن جمهوریت با اسلامیت قرار داده است.

با همین نگاه است که مهمترین نهاد مردمی نظام یعنی مجلس را از جایگاه حقیقی و قانونی آن خارج کرده و اختیارات آن را در حیطه‌های گوناگون محدود کرده‌اند.

وقتی چندین نهاد و شورا مستقل از مجلس در امر قانونگذاری فعالیت کرده، به جای نمایندگان در مسائل گوناگون قانون وضع می‌کنند یا بخش بزرگی از نهادهای حکومتی با تفسیرهای غلط از دایره نظارت مجلسیان خارج مانده اند، یا نمایندگان به خاطر نطق و اعلام مواضع نمایندگی در معرض پیگیری قضایی قرار می‌گيرند، طبیعی است که مجلس نمی‌تواند در راس امور باشد.

وظیفه همگان به‌خصوص احزاب سیاسی است که در این زمینه به صورت متشکل و در پیوند با احزاب سیاسی همسو و همفکر فعالیت کنند و به‌ویژه از همین مقطع با نقد کارکرد نظارت استصوابی شورای نگهبان، زمینه حضور همه جریانها و سلائق سیاسی را در صحنه رقابت انتخاباتی فراهم کنند.

تا زمانی که انتخابات آزاد قانونی با حضور همه نیروهای توانمند و کارآمد و قوی برگزار نشود، نمی‌توانیم به شکل‌گیری مجلسی امیدوار باشیم که در راس امور باشد و جایگاه تقنینی و نظارتی خود را احیا کند.

از طرف خود و فعالان حزب اعتماد ملی، موفقیت شما را در پیگیری اهداف این کنگره حزب مردمسالاری از خداوند طلب میکنم.

الیاس حضرتی
قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی
.