حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نسبت به وضعیت محمدحسین کروبی، عضو شورای مرکزی این حزب، در انفرادی ابراز نگرانی کرده و خواستار ورود رئیس قوه به پرونده شد. به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن کامل این نامه سرگشاده به شرح زیر است: حضور محترم آيت‌الله سيد ابراهيم رئیسی رئیس […]

حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نسبت به وضعیت محمدحسین کروبی، عضو شورای مرکزی این حزب، در انفرادی ابراز نگرانی کرده و خواستار ورود رئیس قوه به پرونده شد.

به گزارش سایت رسمی حزب اعتماد ملی، متن کامل این نامه سرگشاده به شرح زیر است:

حضور محترم آيت‌الله سيد ابراهيم رئیسی
رئیس محترم قوه قصائيه

باسلام و احترام؛

در رابطه با صدور حکم بازداشت آقای محمدحسین کروبی عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی و فرآيند تعقيب قضایی ایشان مطالبی به استحضار می‌رسانیم.

۱) آقای محمدحسین كروبی دارای سوابق روشن و پرورش‌یافته در خانواده‌ای انقلابی و معتقد به آرمان‌های انقلاب و امام راحل و سابقه حضور مستمر و متوالی در جبهه‌های جنگ تحميلی در دفاع از تماميت ارضی ايران عزيز است.

٢) ماموران امنیتی در شامگاه دوشنبه ١٣٩٨/١٠/٢٣ به منزل آقای حسین کروبی مراجعه کرده و در فضایی آکنده از رعب و وحشت قصد ورود به خانه ایشان را داشته که با توجه به نبود مستندات قانونی لازم با مقاومت قانونی آقای کروبی مواجه می‌شوند كه تا سحرگاه همان شب در راه روها و حياط مجتمع مسكونی به مراقبت و حضور خود ادامه می‌دهند.

۳) محمدحسین كروبی در ساعت ٨:٣٠ صبح سه‌شنبه ٩٨/١٠/٢٤ به‌طور داوطلبانه خود را معرفی کرده كه منجر به بازداشت موقت وی توسط شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهيد مقدس(اوین) شده و تاكنون در سلول انفرادی و به‌صورت ممنوع‌الملاقات تحت قرار بازداشت موقت بوده و حسب اخبار واصله به دلیل اعتراض به اين وضعيت، اعتصاب غذا کرده است.

۴) بر اساس اعلام خانواده آقای کروبی، ماموران همزمان با مراجعه ایشان به دادسرا، با تخريب قفل ورودی واحد مسكونی و ورود به منزل شخصی و شکستن حریم خصوصی نامبرده، اقدام به توقيف و ضبط سخت افزارهای كامپيوتری، موبايل ها و هاردهای خود، همسر و فرزندانش می‌کنند كه اين اقدام نامتعارف سبب رعب و وحشت ساکنین ساختمان مسکونی شده است.

۵) متاسفانه با وجود تلاشهای بعمل آمده توسط وکیل و خانواده آقای کروبی، تاكنون هيچ خبر موثقی از سلامتی وی دريافت نشده است.

۶) به نظر می‌رسد که با توجه به تماس کوتاه تلفنی محمدحسین کروبی با همسرش، بازداشت او در خصوص انتساب انتشار نامه‌های آیت‌الله کروبی به مقامات جمهوری اسلامی صورت گرفته است که این اتهام با توجه به اظهارات ایشان مخدوش بوده و قابلیت استناد قضایی ندارد.

جناب آقای رییسی؛
همواره در دوره جديد مديريت جنابعالی در قوه قضائيه به‌درستی بر اجرای قانون و رعايت حقوق اساس زندانيان با صدور آئين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها تأكيد داشته ايد و با تكيه بر قانون اساسی سعی بر زندان زدایی، برخورداری زندانيان از حقوق اوليه اسلامی و انسانی، حق برخورداری از وكيل و ملاقات با خانواده و رعايت اصل شخصی بودن جرائم و مجازاتها و اصل قانونی بودن جرائم و مجازاتها در بیانات شما مورد تاکید قرار گرفته است. اما متأسفانه با وجود انکار اتهام و فقدان ادله اثباتی، تاكنون اين مهم در مورد آقای حسین کروبی توسط قاضی رسيدگی‌كننده و نيروهای امنيتی مغفول مانده است.

حزب اعتماد ملی مراتب نگرانی شدید خود را از وضعیت محمد حسین کروبی در زندان انفرادی اعلام کرده و رعایت عدالت و رسیدگی عادلانه و منصفانه و عمل و التزام به قانون نسبت به همه آحاد ملت را توصيه کرده و در مورد این پرونده انتظار دارد که دستور رسیدگی عاجل صادر و با تغییر وضعیت حبس در انفرادی که مصداق بارز تحت فشار قرار دادن متهم است، فرایند تحقیقات در شرایط عادی با رعايت الزامات قانونی را فراهم کنید.

حزب اعتماد ملی ١٣٩٨/١١/۶